Jaký sportovní kočárek pro 1,5leté dítě a vyšší rodiče?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

chtěla bych poprosit o pomoc s výběrem sportovního kočárku. Momentálně mám X-lander X-Pulse (2016) a jsem s ním velmi spokojena.

Jen moje 1,5letá dcera se už do něj skoro nevejde. Vyhovuje mi vysoká rukojeť (to je nutnost, protože mám 180 cm), šířka (vejdu se i do užších uliček), nenafukovací kolečka ani velká ani malá (chodím většinou po sídlišti), dostačující nákupní kočárek.

Uvítala bych kočárek, který je pro vyšší rodiče i větší děti (dostatečně dlouhá zádová část), lehký a skladný (jezdím dost autem i MHD+ máme malý výtah), možnost koupě i bazarového kočárku (tak do 4 000 Kč). Nepotřebuji hlubokou korbu a otočné sezení.

Můžeš mi něco poradit?

Děkuji

Ahoj,

nejlepší volbou by byl tříkolový model Baby Jogger City Mini GT2.

Ale nevím, jestli při tak nízkém rozpočtu najdu pro Tebe vhodný kočárek.

Baby Jogger City Mini GT2 váží 10,4 kg a unese 22kilogramové dítě. Zádová opěrka má výšku 53,5 cm a lze ji spolu s opěrkou nohou nastavit do skoro úplného lehu. Sedátko je prostorné a pohodlné i pro větší dítě. Složíš ho jednou rukou a projedeš s ním různé terény. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Zkus si prohlédnout bazarový čtyřkolový kočárek Recaro Citylife. Je prostorný pro větší dítě, i když má nosnost sedáku 17,5 kg. Výška rodičovské rukojeti je 110 cm. Kola s bezúdržbovými pneumatikami jsou určena k využití ve městě a díky solidnímu odpružení si však umí poradit i s mírně zhoršeným terénem. Výhodou je také obrovský košík s tvrdým dnem a s barevným detailem sladěným spolu s opěrkou hlavy a nohou.

Podobným modelem je Carrello Bravo Plus nebo o něco těžší a méně skladný Petite&Mars Street+ Air .

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka