Jaký terénní kočárek pro 2,5letého syna?

Zodpovězené
29. zář 2023

Ahoj,

hledám co nejlepší terénní kočárek pro 2,5letého syna.

Mé požadavky:

  • cena do 12 000 Kč, ale pokud by bylo něco super - do 24 000 Kč,
  • vhodný na vycházky do přírody,
  • měl by zvládnout i náročný terén,
  • dobře odpružený,
  • jednoduše složitelný do auta (aby se sedací část s konstrukcí skládala spolu),
  • pokud by nezabíral mnoho místa v kufru, bylo by to také super,
  • důležitou podmínkou je pro mě náhledové okénko a co největší, xxl stříška a velký košík.

Pokud by byl vhodný nějaký starší model, klidně se podívám i po bazarových. Ale moc by se mi líbilo, kdyby byl pěkný, designově zvládnutý. Co se týče sezení, ráda se podívám na korýtkové i nekorýtkové. Neumíme se v tomto ještě rozhodnout, ale syn je zvyklý na nekorýtkové. Na základě těchto kritérií jsem koukala například na Thule Urban Glide 2.

Kromě těchto parametrů však ještě zvažuji, jestli by bylo možné najít takový kočárek s tím, že by nám posloužil i pro druhé dítě, které právě plánujeme. Bylo by tím pádem super, kdyby do něj bylo možné dokoupit novorozeneckou vložku (případně nějakou skladnou korbičku). Plus to, aby měl otočné sedátko. Líbilo by se mi, pokud by měl otočnou rodičovskou rukojeť, ne teleskopickou. Možnost koupit skejtík pro syna by bylo plus, ale není to nutnost.

Ráda bych si prohlédla Tvůj výběr k oběma alternativám.

Děkuji

Ahoj,

takových kočárků je na trhu méně. Na jejich výrobu se specializují pouze některé známé značky, jako jsou právě Tebou zmiňované Thule, Baby Jogger, nebo TFK či Bumbleride.

Kočárky do terénu mají většinou neotočné sportovní sezení a jsou těžší. Ke všem, které zmíním, lze zakoupit sourozenecký skejt, ale v terénu ho moc nevyužiješ.

Lehkostí vyniká právě Thule Urban Glide 2. Ten v roce 2024 uvede na trh novinky v podobě nového Thule Urban Glide 3 s barevnou hlubokou korbou, která byla dosud pouze černá. A zároveň přijde na trh i jeho nová čtyřkolová verze. Pokud počkáš, tak si můžeš pro druhé dítě vybrat jeden z těchto modelů.

Nejširším sportovním sedadlem a XXL stříškou vynikají kočárky značky Baby Jogger Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Elite 2.

Otočností sportovního sedadla vyniká kočárek TFK Mono2.

Lehkostí a kompaktními rozměry po složení vyniká kočárek Bumbleride Indie.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka