Je cca 4 roky starý kočárek Camarelo Carmela vhodný pro novorozence?

Zodpovězené
2. pro 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Camarelo Carmela.

Je cca 4 roky starý kočárek vhodný pro novorozence?

Děkuji

Ahoj,

i některé starší kočárky jsou stále vhodné ke kočárkování. Nezáleží na modelu jako je Tvůj Camarelo Carmela. Záleží na tom, jak byl udržován. Zda byl kupován jako nový, nebo bazarový. Jak byl uskladněn – hlavně nesmí mít žádné náznaky plísně, zatuchnutí a jiná poškození. Zda náhodou nebyl bouraný, nespadl. V takovém případě mohlo nastat poškození bezpečnostních prvků kočárku.

Autosedačku bych určitě řešila novou, nebo kvalitní bazarovou (ročníkově novější). Tyto originální bývají většinou méně bezpečné. Rychle se mění i normy, podle kterých jsou autosedačky testovány.

Bezpečnostní norma byla měněna koncem roku 2019. A tedy Carmela jí již neprošla, nebo na ni nebylo testována. Pravidla byla zpřísněna k 31.12.2019 a kočárky už musí splňovat nová pravidla. Např. jsou větší rozměry nástaveb a vyšší 22 kg nosnost sportovního sedadla. Doposud se mohly vyrábět kočárky, které mají nosnost sportovního sedadla 15 kg. K nim patří i Carmela.

Já osobně mám raději a doporučuji kočárky, které maminkám vydrží do 3 – 4 let. Zároveň jsou váhově lehčí, skladnější a při výrobě bylo použito méně plastů. Plast má také svoji životnost (odolnost proti prasknutí), což můžeš zpozorovat i na ztrátě barevnosti.

Doporučuji, aby ses podívala kočárky Zopa Quest, Petite&Mars Rover II, Zopa Move Cross nebo Kinderkraft Prime.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka