Je Cybex Melio vhodný na zimu?

Zodpovězené
22. zář 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Cybex Melio pro 15-měsíční miminko. Koupili jsme ho jako sporťák na dovolenou a do letadla, a od té doby jej používáme stále i běžně. Jelikož se i super skládá do auta. Koupila jsem na zimu i fusak Cottonmoose.

Stačí tento kočárek, nebo máme koupit jiný?

Máme ještě Stokke Xplory V6, ale bydlíme pod Tatrami a s ním se strašně těžko jezdí po sněhu. Přemýšleli jsme i nad Cybex Priam, ale nevíme, jak dlouho ho ještě malý využije a je dost drahý.

Nebo poradíš jinou variantu Cybex?

Stokke má super řešený winter kit, miminku není zima.

Ráda si nechám poradit.

Děkuji

Ahoj,

Cybex Melio má průměr kol 16,5 cm. Nejsou tedy největší, ale ani malé a sušší zimu zvládnou. Samozřejmě, že přechod čerstvě napadaným 20centimetrovým sněhem nebude malina. Ale to není skoro u žádného kočárku. Na druhé straně, nyní bývají zimy pomalu bez sněhu. Není to jako kdysi, kdy jsme se těšili ze sněhu, sáňkovali a koulovali se na každém rohu. Nyní je sníh spíše toužebně očekáván, protože není nic krásnějšího než krásné bílé Vánoce, na které jsme byli zvyklí.

Já osobně bych nový kočárek kvůli blížící se zimě nekupovala.

Jednoduše, chvilku počkej a uvidíš sama, jak se počasí vyvine. Vždyť kočárek Cybex Priam 4 můžeš koupit kdykoliv. Má větší kola, tedy snadněji zvládne přechod sněhem. Maminky ho většinou kolem 18 měsíců mění za jiný typ kočárku.

A ty máš přece výhodu! Protože máš doma i super vybavený Stokke Xplory V6. A ten můžeš v případě nouze použít, i když jízda nebude hladká.

Případně si prohlédni skladnější a lehčí model Cybex Eezy S+2, který má průměr zadních kol 20 cm. Nebo jeho většího bratra Cybex Balios S Lux.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka