Je do města vhodnější Kinderkraft Prime, nebo Raf-Pol 3?

Zodpovězené
19. pro 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Kinderkraft Prime 3v1 a Raf-pol Alu Way 3v1. Kočárek potřebuji do města.

Který je vhodnější?

Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Děkuji

Ahoj,

škoda, že jsi nenapsala více kritérií, která jsou potřebná ke správnému výběru kočárku přímo pro Tebe.

Kinderkraft Prime a Raf-Pol Alu Way patří spíše do kategorie kočárků vhodných na vesnici. Jsou váhově těžší, širší a ne tak skladné. Takže pokud bydlíš v paneláku a máš méně místa, tak bych spíše doporučila podívat se jiným směrem. Je třeba dodat, že oba kočárky jsou určeny nenáročným rodičům, kteří neočekávají mnoho.

Raf-Pol Alu Way je těžším kočárkem, který váží s nasazeným sportovním sedadlem 15 kg. Zároveň má 15kg nosnost sportovního sedadla. Takový typ kočárku využiješ většinou do maximálně 1,5 až 2 let dítěte. Má větší nenafukovací pneumatiky plněné gelem a měkké odpružení, které zvládá i nerovný terén. Velká prostorná hluboká korba má vnitřní rozměry 80 x 36 cm.

Kinderkraft Prime je ve srovnání s Alu Way lehčí, skladnější a konstrukčně odolnější. Výhodou je jeho 22kg nosnost sportovního sedadla, které je zároveň prostornější. Látka je hustěji tkaná, voděodolná a o něco kvalitnější. Prime je jednoduše moderní kombinace určená na většinu povrchů, která je pro hladší průjezd vybavena nafukovacími koly s dvojitým systémem odpružení.
POZOR: Nespleť si ho s předchůdcem, který má pouze 15kg nosnost sedadla - Kinderkraft Prime 2019.

Z Tebou zvolených kočárků bych si já osobně koupila Kinderkraft Prime. A to pro poměr cena/kvalita, nižší váhu a modernější look (výzor).

Případně bych začala uvažovat o kvalitnějším a cenově dostupném kočárku Britax Strider M. Váží pouhých 10 kg, má pneumaticky odpruženou konstrukci a pěnou plněná bezúdržbová kola. Má XXL stříšku a uzavřené boky, které velmi dobře chrání dítě. Má sice menší hlubokou korbu o vnitřních rozměrech 75 x 34,5 cm, ale za to má vyjímatelnou měkkou ergonomickou matraci z paměťové pěny s velkorysým bočním polstrováním. Nosnost sportovního sedáku je 22 kg.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka