Je Espiro Only vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
25. srp 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Espiro Only.

Je vhodný pro vyšší rodiče o výšce 175 cm a 190 cm?

Děťátko se narodí v listopadu, hluboká korba je docela hluboká. Co se týče terénu, budou to hlavně chodníky ve městě, resp. maximálně nějaký ten výlet i mimo město.

Kočárek by měl být také skladný, dobře složitelný kvůli cestování k rodičům. Nechám si poradit, kdybys mi uměla doporučit i něco jiného. Rozpočet na 2-kombinaci je cca 17 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

Espiro Only a ani jeho novější verze v podobě modelu Espiro Only 2022 se nehodí pro vaši výšku. Rodičovská rukojeť je teleskopická a lze ji nastavit, ale pouze ve výškách od 90 do 101 cm. To je naprosto nevyhovující pro vysoké rodiče. Je to kočárek určený právě pro nízké rodiče. Dalším faktorem je nízké umístění hluboké korby a také jeho sportovní nástavby na konstrukci kočárku.

Vy spíše potřebujete kočárky, které jsou pravým opakem. A to výše položené nástavby na konstrukci, abyste se nezohýbali do hlubokého předklonu, který může způsobit bolesti zad a kříže. A také, aby minimální výška rodičovské rukojeti byla 105 až 107 cm.

Pro příklad si prohlédni kočárek Hauck Walk N Care, který skvěle splňuje Tvá kritéria.

Popřípadě si přečti tyto mé nedávno zodpovězené podobné otázky, které Tě mohou také inspirovat.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka