Je kočárek Bebetto Luca kvalitní?

Zodpovězené
21. pro 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit ohledně kočárku Bebetto Luca. Konkrétně má zajímá jeho kvalita a manipulace - skládání, rozkládání. Skládat a rozkládat budu často (možná i každý den kvůli přesunu autem). Musí být snadno manipulovatelný a ať častou manipulací nedojde k brzkému zkažení. Dále velká sportovní část, musí jít do úplného lehu.

Při prvním dítěti jsem měla Joolz, za mě top kočárek. Avšak teď hledám nějakou alternativu, nakolik Joolz je přes rozpočet.

Děkuji

Ahoj,

kočárek Bebetto Luca je moderní model, který je na trhu od roku 2014 a prošel jistými designovými vylepšeními. Mezi maminkami je oblíbený a populární. A je dobře hodnocen. Jeho konstrukce je mohutnější, o tom svědčí i jeho 13,5kg váha. Manipulace s ním není tak snadná. Tlačit 13,5 kg vážící kočárek + váha dítěte není jednoduché a ani jednoruční. Minusem je pouhá 15kg nosnost sportovního sedadla, která může být časem nedostatečná. Sedadlo je velmi prostorné s výškou zádové opěrky 50 cm. Plus má skoro 100 cm délku ložné plochy.

Stanovenou nosnost kočárku nedoporučuji z bezpečnostního hlediska překračovat - hrozí riziko vzniku úrazu.

A co se kvality týká, tak značka Bebetto patří na trhu k těm lepším, co se poměru cena/kvalita týká. Já sama doporučuji jejich modely v poradně, avšak spíše ty lehčí a s vyšší nosností. Např. Bebetto Tito Premium Class nebo Bebetto Pascal Premium Class. Jejich mínusem ale je, že je nesložíš spolu s nasazeným sportovním sedadlem.

Po značce Joolz se Ti každý kočárek bude zdát nedostatečný a přechod na jinou značku bude náročnější.

Spíš Tě chci navést jiným směrem. Pokud je hotovost na koupi kočárku menší, tak je třeba uvažovat o kvalitnějším bazarovém kočárku. Případně o novém a Joolz podobně nabitém kočárku. Hlavně takovém, který využiješ na delší kočárkovací období.

Zkus si prohlédnout modely značky Zopa. Takový Zopa Quest nebo Zopa Move Cross by Ti mohli skvěle vyhovovat. Quest má dokonce síťovinou odvětrané sportovní sedátko.

Případně si prohlédni akční dvojkombi modely Moon Rocca Edition. Ten nyní koupíš ve výprodeji.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka