Je kočárek Cybex Libelle kvalitní a zvládne cesty kolem sídliště?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

všimla jsem si, že často jako další alternativu skladného cestovního kočárku doporučuješ Cybex Libelle. Velmi se mi tento model líbí, ale neumím zcela posoudit jeho kvalitu a odolnost.

Vydrží jeho kolečka občasnou cestu po trávníku v rámci sídliště?

Rozhrká se konstrukce, pokud by se používal i při výletech a dovolených?

Mám na mysli běžný městský terén s nerovnostmi.

Jakou alternativu bys mi doporučila?

Hledám něco lehounkého (ideální kolem 6 kg), co nejvíce odolného a v rozpočtu do 6 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

Cybex Libelle patří mezi nejlehčí a nejskladnější golfové (cestovní) kočárky. Průměr jeho kol je 11 cm. Díky přednímu pružinovému odpružení zvládá bez problémů obrubníky a nerovnosti na cestách. Zvládá i občasný průchod udržovaným travnatým povrchem. Při starším dítěti do města a na cesty oceníš obratnou manipulaci nezdvojených tvrzených pěnových kol. Dítěti můžeš zádovou opěrku také sklopit, i když ne do úplného lehu. Jeho hliníková konstrukce je odolná a jen tak se nerozhrká. Unese i 22kg dítě. Vzhledem k jeho nízko položené rodičovské rukojeti a typu golfových holí ve výšce 102 cm, je vhodný pro nižší rodiče.

Tvrzená pěna je odolnější pěna s funkcí samoopravy.

Podobné modely s odolnějšími kolečky a odpružením jsou Baby Jogger City Tour 2, Inglesina Quid2 a Anex Air-Z. Všechny kočárky váží do 6 kg a zároveň unesou 22kg dítě. Jsou skladné a patří ke kvalitnějším na trhu. Najdeš mezi nimi i modely, které mají možnost sklopení zádové opěrky spolu s opěrkou nohou do téměř úplného 165stupňového lehu. Tento leh připomíná leh dítěte, které leží v posteli s hlavou položenou na polštáři.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka