Je kočárek Petite&Mars Royal dostatečně prostorný?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

chtěla bych radu ohledně sportovního kočárku pro větší dítě. Dcera má 9,5 měsíce, ale už nyní váží 13 kg a má 80 cm. Momentálně máme Kinderkraft Veo (sportovní část) a s fusakem je tam na těsno. Nožky jí trčí, jelikož sportovní část má krátkou podložku na nožičky.

Koukala jsem na kočárek Petite&Mars Royal.

Je tento kočárek prostornější?

Můžeš poradit i jiný?

Nemusí to být úplně terénní kočárek. Kočárek využívám nejčastěji po vesnici, městě, občas nějaká překážka. Chci, aby kočárek zvládl zimu a sníh. A samozřejmě nechci žádné extrémně drahé modely. Takový zlatý střed.

Děkuji

Ahoj,

Kinderkraft Veo patří do kategorie kočárků s typem sedáku 2v1. To znamená, že hlubokou korbu, přetažením za pásy, předěláš na sportovní sedadlo. Takové kočárky jsou prostorově menší a většina z nich má pouhých 15kg nosnost sedáku. Určitě nastal čas na výměnu. Do celkové váhy dítěte se počítá + váha fusaku a oblečení. Překračování povolené nosnosti udávané výrobcem určitě nedoporučuji! Je to nebezpečné a může dojít k úrazu.

Petite&Mars Royal je neotočný typ sportovního kočárku, který má nosnost sedáku 22 kg. Vzhledem k výšce jeho zádové opěrky, která má výšku 47 cm a celkové délce ložné plochy 90 cm je vhodným kandidátem. Vzhledem k vyšší klenbě stříšky má dítě dostatek prostoru nad hlavou, proto se v kočárku cítí pohodlně i větší děti.

Případně si prohlédni velmi dobře hodnocenou kočárkovou novinku Carrello Bravo Plus. Jedná se o cenově dostupný kočárek, který má nosnost sedáku 22 kg. Má také větší a dvojitě odpružená kola, která hravě zvládají nerovný povrch města i vesnice. Výška zádové opěrky je až 50 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka