Je lépe odpružený kočárek Venicci Tinum 2, nebo Venicci Tinum Upline?

Zodpovězené
10. lis 2022

Ahoj,

ráda bych Ti poděkovala za rady v mé první otázce https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Pomohly mi, když jsem se šla podívat s mužem do obchodu a odzkoušet kočárky.

Stále sháníme kočárek, který je lehký a zvládne občasný terén. Musí být bez korýtkového sezení. Easywalker Jimmey nás moc neoslovil.

Nejvíce se nám na živo líbil Kinderkraft Nea, který spadá do našeho budgetu dvojkombinace do 20 000 Kč. V otázkách kočárkové poradny jsem si však všimla i Venicci Tinum 2.0 a Venicci Tinum Upline.

Který z těchto tří kočárků by byl pro nás nejvhodnější?

Venicci se mi moc líbí i designově, ale ten jsem neměla možnost vidět na živo.

Děkuji

Ahoj,

jsem ráda, že Tě moje odpověď inspirovala a pomohla při výběru kočárku.

Kinderkraft Nea je velmi zajímavý nový model, který přišel na trh v letošním roce. Velmi často jej v poradně doporučuji. Má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť do výšky 112 cm. Je to cenově dostupný kočárek, který nabízí spoustu výhod. Má výše na konstrukci umístěnou hlubokou a prostornou (80 × 40 cm) korbu a také sedadlo sportovní části je výše umístěno. Má často nedostupnou funkci v podobě kolmého sedu. Je designový čistými liniemi tvarů. Nea má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou a dokonce s dvojitým odpružením. Kočárek zakoupíš ve více barevných variantách.

Můžeš si o něm přečíst více v krátkém článku, který jsem o něm nedávno napsala.

Novinka v podobě Venicci Tinum Upline je vylepšenou verzí modelu Venicci Tinum 2.0. Má navíc paměťová tlačítka, která umožňují odpojit hlubokou korbu a sedadlo sportovní části jednou rukou. Má také nastavitelné dvojité odpružení, gelem plněná kola a magnetický 5-bodový bezpečnostní pás. Skládání je rychlé a snadné jednou rukou a má a popruh pro přenášení.

Tinum 2 a Upline jsou konstrukčně podobné modelu Nea. Odpružení a kola mají skoro stejné. Akorát mají jedno minus. Výška jejich teleskopicky nastavitelných rodičovských madel je maximálně 107 cm. Nejsem si jistá, jestli to bude pro Vás dostačující výška. Tento kočárek spíše doporučuji rodičům střední výšky. Je ovšem pravdou, že může sednout i vyšším rodičům s Vaší výškou. Ale to by vám muselo vyhovovat i to, že má nástavby položené níže na konstrukci a budete se krčit. To, co některým rodičům vyhovuje, zase jiným sednout nemusí. Jedny mají raději ruce níže a nevadí jim ohýbání, ale druhým to nemusí vyhovovat. Hlavně maminkám po porodu, které jsou ubolené.

Já osobně měřím 165 cm a testovala jsem Thule Urban Glide 2, který má otočné rodičovské madlo ve výšce od 90 do 112 cm. Osobně jsem si madlo občas nastavovala do nejvyšší polohy, neboť mi to tak při jízdě dokonale vyhovovalo.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka