Je lepší a kvalitnější dvojkombinace Muuvo Quick SE, nebo Espiro Next Up?

Zodpovězené
24. lis 2022

Ahoj,

hledám kvaltinou dvojkombinaci s dobrou výdrží i do terénu. Rozhoduji se mezi kočárky Muuvo Quick SE a Espiro Next Up. Oba mají na hluboké korbě super odvětrávání i ještě rozložitelnou stříšku XL.

Který z nich má lepší jízdní vlastnosti i v těžším terénu?

Který je lépe odpružený?

Ve které sportovní části se lépe dítě vyspí (kolmý sklon)?

Který z nich je kvalitnější?

Děkuji

Ahoj,

Muuvo Quick SE je kočárek určený pro nižší nebo středně vysoké rodiče. Jeho nástavby jsou také výše položeny, ale výška teleskopicky nastavitelného madla je od 96 do 105 cm. Má větší nenafukovací pneumatiky plněné pěnou. Ty jsou dvojitě odpružené a hodí se nejen do města, ale také na nerovný povrch vesnice. Jeho výhodou je, že lze koupit jako samostatný sportovní kočárek. Next UP koupíš pouze jako dvojkombi nebo trojkombinaci.

  • Oba kočárky mají stejný materiál kol - pneumatiky plněné gelem.
  • Plusem Quick SE je dvojité odpružení, zatímco Next UP má tvrdší mechanické odpružení. To je vhodné spíše do města nebo na rovnější terén vesnice (povrch bez jam, štěrku, nerovností polní cesty apod.).
  • Quick SE má možnost nastavení sklonu zádové opěrky do kolmého sedu (90 stupňů) a zároveň možnost nastavení úplného 180stupňového lehu.
  • Next UP má možnost nastavení zádové opěrky do polosedu a možnost nastavení sklonu zádové opěrky do 150stupňového lehu.


Jízdní vlastnosti má lepší Quick SE. Je to také díky jeho o cca 2 kg nižší váze. Oproti němu Next Up váží s nasazením sportovním sedadlem až 15 kg.

Kvalitou použitých materiálů na odolných hliníkových, tzn. Alu konstrukcích či kvalitou použitých tkanin nástaveb jsou na stejné úrovni. Oba jsou velmi dobře propracované do nejmenšího designového detailu.


Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Vám krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka