Je na vesnici, kde bývá hodně sněhu vhodnější kočárek Bebetto Luca, nebo Roan Bloom?

Zodpovězené
11. lis 2022

Ahoj,

rozhoduji se mezi kočárkem Bebetto Luca a Roan Bloom.

Mé požadavky:

  • chci, aby byla hluboká korba prostorná,
  • dobrý na zimu (rodím v prosinci),
  • musí zvládnout sníh – bydlíme na vesnici, kde bývá moc sněhu.

Který z mnou vybraných kočárků je lepší a vhodnější?

Můžeš poradit i jiný?

Děkuji

Ahoj,

Bebetto Luca a také Roan Bloom jsou vhodné kočárky na vesnici. Mají velmi podobné odpružení, kola i váhu. Jsou vhodné pro vyšší rodiče, i když Bloom má oproti Luca nástavby posazené výše na konstrukci a memusíš se hluboce předklánět. Jejich mínusem je 15kg nosnost sportovního sedadla.

Bloom má výhodu, že jej složíš s nasazením sportovním sedadlem v jakémkoli směru. Zároveň má prostorově větší hlubokou korbu (80 x 37 cm). Její nevýhodou je, že nemá možnost složení na placku, jak to má Luca.

Vím, že maminky se zaměřují na prostornou hlubokou korbu. Je však třeba si uvědomit, že v ní dítě stráví jen pár měsíců, proto je důležitější zaměřit se na výběr kvalitní sportovní nástavby, ve které dítě stráví 1,5 až 2 roky.

Proto bych Tvůj pohled zaměřila trošku jiným směrem. A to k cenově dostupnému kočárku Kinderkraft Nea, který nabízí mnoho výhod. Má hlubokou a prostornou (80 × 40 cm) hlubokou korbu a také sezení sportovní části s nosností 22 kg. Obě jeho nástavby jsou umístěny výše na konstrukci. Dalším plusem je často nedostupná funkce v podobě kolmého sedu. Je designový čistými liniemi tvarů. Nea má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou a dokonce s dvojitým odpružením. Kočárek zakoupíš ve více barevných variantách.

Můžeš si o něm přečíst více v krátkém článku, který jsem o něm nedávno napsala.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka