Je pro zimní dítě a 155 cm vysokou maminku vhodnější Petite&Mars Trails 2in1, nebo Roan Bloom?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

v únoru čekáme miminko. Bydlíme na vesnici a hledáme kočárek, který bude odpružený a vhodný i do terénu. Např. polní cestička. Zatím jsou naši favorité Petite&Mars Trails 2in1 a Roan Bloom.

Který je vhodnější?

Hledáme kočárek do 18 000 Kč. Jde nám o hlubokou korbu, jelikož po předchozí zkušenosti s prvním dítětem se stejně chystáme koupit později druhý sportovní kočárek. Moje výška je jen 155 cm.

Děkuji

Ahoj,

jelikož se chystáte sportovní kočárek koupit později samostatně, tak bych se nezaměřovala na výběr z kategorie kočárků typu dvojkombinace.

Momentálně trh nabízí kvalitní a cenově dostupné dvojkombinace, které splňují Tvé požadavky. A Tobě později stačí přikoupit už jen cestovní nebo pokračovací sportovní kočárek. Tvoje dcerka bude na podzim a zimě chráněna kvalitní sportovní nástavbou z dvojkombinace, protože bývají robustnější. Hlavně jsou měkčí polstrované, některé dokonce i s vyjímatelnou novorozeneckou vložkou.

Jako první bych určitě vyloučila z výběru Roan Bloom. Je to kočárek vhodný pro rodiče s výškou od 170 cm a více, takže jej rozhodně nedoporučuji k Tvé výšce.

Za to Petite&Mars Trails je nový model letošního roku. Má odolná PU kola, což je zkratka pro kola z tvrzené gumy. Ty jsou vhodná skoro na všechny terény. Jsou odolná vůči oděru a dlouho vydrží. Trails má zároveň dvojí odpružení, takže zvládne i nerovný terén. Nosnost sportovního sedáku je 22 kg. A jeho váha je 11,2 kg, takže patří k těm lehčím. Plusem je 52 cm délka zádové opěrky, která je oproti Lupo větší. Teleskopickou rodičovskou rukojeť lze nastavit ve výšce od 95 do 102 cm, což je praktické pro středně vysoké rodiče (150 - 165 cm).

Případně si určitě prohlédni také model Zopa Quest. Ten má výšku rukojeti jen o 3 cm vyšší, ale za to má fantastickou funkci odvětrávání sportovního sedadla. To jistě oceníš, když bude mít dcerka více než rok. Má zabudovanou síťkovanou zádovou opěrku, pomocí které zajistíš dcerce kvalitní cirkulaci vzduchu v letním období a v chladnějším ho překryješ přibalenou vnitřní a měkkou vložkou.

A určitě si prohlédni i cenově dostupný kočárek Kinderkraft Nea, který nabízí mnoho výhod. Má výše na konstrukci umístěnou hlubokou a prostornou (80 × 40 cm) korbu a také sezení sportovní části je výše umístěno. Má často nedostupnou funkci v podobě kolmého sedu. Je designový čistými liniemi tvarů. Nea má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou a dokonce s dvojitým odpružením. Kočárek zakoupíš ve více barevných variantách.

Můžeš si o něm přečíst víc v krátkém článku, který jsem o něm nedávno napsala.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka