Je sportovní kočárek s korýtkovým sezením vhodná volba pro holčičku, která je drobná?

Zodpovězené
28. črc 2022

Ahoj,

ráda bych se poradila ohledně cenově dostupného samostatného sportovního kočárku s korýtkovým sezením pro roční dítě.

Aktuálně používáme Recaro Citylife. Dcera však už v kočárku nespí, jen chce všechno vidět. Tento kočárek je pro ni příliš velký, neumí se tam pořádně usadit. Malá je drobnější postavy, aktuálně má necelých 9 kg.

Uvažuji nad korýtkovým sezením.

Je to dobrý nápad?

Jsou i cenově dostupnější kočárky?

Např. Joolz je krásný, ale pro nás cenově nepřijatelný.

Děkuji

Ahoj,

v první řadě zdůrazňuji, že nechci touto cestou rozproudit diskuse. Korýtko - ano, nebo ne. Je o tom popsáno mnoho diskuzí a názorů. Dokonce samotní odborníci se nemůžou shodnout. Posunu Ti čistě mou osobní zkušenost.

Korýtkový leh je naprosto normální, a dokonce pro mnohé děti pohodlnější leh. Nožky dítěte jsou trošku vypodloženy. Korýtko se nazývá také „ergonomickým sezením”. Pro děti s vrozeným refluxem je dokonce doporučen pediatrem.

Jediným problémem by mohlo být to, že pokud miminko raději spává na bříšku, tak by se mu korýtko nemuselo líbit.

Já mám tři děti. Ani jedno nemělo reflux. U všech jsem měla korýtkové kočárky. A jsou zdravé, šťastné a nic se jim nestalo. Sedět začaly kolem 8. měsíce. Do sportovní části vždy šly od 6. měsíců, protože byly velké a hluboké korby zase malé. Pravidelně spaly ve sportovním kočárku i celý odpolední spánek. Při cestování (3 až 6 hodin – s přestávkami na kávu) byly v autosedačce „vajíčku". To má podobný – korýtkový leh.

Takže, utvoř si svůj názor a nech se vést vlastním názorem. Pomoc je fajn, ale někdy více škodí, než pomůže. Jsme matky a nejlépe víme, co je pro naše děti dobré.

Prohlédni si cenově dostupný kočárek Nuna Triv. Je to otočný a lehký model. Má odpružení všech čtyř kol z tvrzené pryže, díky kterým hravě zvládne nerovnosti města. Maximální zatížení sedáku je až 22 kg. Sedadlo je měkce polstrované, takže dcerka se v něm bude cítit pohodlně. Tento model je nekorýtkový s možností úplného lehu. Složíš ho jednou rukou s nasazeným sedadlem v jakémkoli směru. Dokonce po složení samostatně stojí.

Podobný typ kočárku je Peg-Pérego Ypsi. Oproti Nuna je to korýtkový model. Má o něco větší kola z tvrzené pryže. Minusem je výška teleskopické rodičovské rukojeti - má maximálně 102 cm, je spíše pro nižší rodiče. Mohl by Tě však zaujmout.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka