Je významný rozdíl mezi Espiro Only Way a Moon Resea Sport?

Zodpovězené
8. zář 2023

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 7měsíční miminko, které nesedí. Měl by být obousměrný a chci, aby posloužil alespoň do věku 2–3 let. Musí být se zádovou opěrkou do lehu a pevnou konstrukcí, aby po čase nehrkal. Cena do 8 000 Kč.

Je nějaký významný rozdíl mezi Espiro Only Way a Moon Resea Sport?

Děkuji

Ahoj,

Espiro Only Way je určen pro vyšší rodiče, kteří chtějí skladný a lehký sportovní kočárek s elegantním a hlavně moderním designem. K dostání je se dvěma typy kol - s gelovými, které se hodí na procházky do města, nebo s nafukovacími, které jsou zase vhodné na nerovnější cesty vesnice a lehčí terén v přírodě. Nízká váha a snadná manipulace mu umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem a potřeby každodenního skládání kvůli úschově kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci.

Espiro Only Way je vlastně třetí generací. Jeho předchůdcem je model Espiro Only Way 2022, od kterého se liší vylepšeným nákupním košíkem a prodlouženou nožní opěrkou při sportovním sezení. A pak Espiro Only Way 2021, od kterého se liší přídavným stabilizátorem a možností výběru materiálu kol.

Oproti němu zase kočárek Moon ReSea Sport je určen pro nižší rodiče, kteří se pohybují po městském terénu. Teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť lze nastavit pouze do výšky 102 cm. Je to model, který se již nevyrábí, protože na trh přišel nedávno jeho nástupce Moon Sport. Ten se od něj liší se od něj o něco vyšší váhou, větším rozpětím nastavení výšky rodičovské rukojeti a mnohem prostornějším sportovním sedadlem.

Pokud bych já chtěla mít super kočárek do 8 000 Kč, tak jednoznačně sáhnu po novince Moon Sport. Má nejprostornější (výška zádové opěrky je 54 cm) a zároveň i nejměkčí sezení. Jeho zádovou a nožní opěrku lze nastavit do zcela rovného lehu (180 stupňů).

Někdy ho proto u prodejců najdeš pod nesprávným názvem ReSea Sport 2024.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka