Joolz Hub+ versus Zopa Move Cross. Který se snadněji skládá, zvládne sníh a není těžký?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

už jsem byla rozhodnuta pro koupi kočárku Zopa Move Cross. Známá však prodává Joolz Hub+, který byl používán rok a půl. Mám dilema.

Hledám dvojkombinaci pro dítě, které se narodí v zimě. Důležité pro mě je, aby se jednoduše skládal. Kočárek budu často nakládat a vykládat z auta. Nesmí být příliš těžký a chci, aby zvládl sníh, občas horší cestu nebo trávu. S manželem jsme spíše nižší postavy.

Jak to mají tyto kočárky s doplňky?

Budu určitě potřebovat adaptéry na vajíčko Maxi Cosi, stupínek pro sourozence, držák na nápoje, pláštěnku proti dešti.

Pasují také univerzálně, nebo je třeba kupovat konkrétní značku?

Děkuji

Ahoj,

Joolz Hub+ je se svojí váhou konstrukce s nasazeným sportovním sedadlem (11,5 kg) o 1,5 kg těžší. Má méně odpružená a menší pěnová kola, která jsou stavěna pro rovnější městský terén. Ke složení kočárku jsou potřeba obě ruce. Díky níže položeným nástavbám a nastavitelné rukojeti do výšky 107 cm je vhodný spíše pro nižší rodiče. Součástí základní výbavy kočárku Hub+ je ramenní popruh, veškeré ostatní příslušenství se dokupuje samostatně.

Oproti němu jsou kočárky Zopa Move Cros] a Zopa Move Cross 2 lehčí. Váží 10 kg. Mají větší a odolnější nenafukovací kola plněná pěnou, dvojité odpružení a skládají se jednou rukou. Díky středně položeným nástavbám a nastavitelné rukojeti ve výšce od 97 do 109 cm je vhodný pro nižší a středně vysoké rodiče. Move Cross 2 vyšel na trh jako novinka v roce 2023. Jeho předchůdcem je kočárek Move Cross, od kterého se liší celou řadou vylepšení. Např. perforovaná zádová opěrka, výškově nastavitelná stříška a prodlužovací opěrka nohou.

Součástí základního příslušenství jsou nánožník a pláštěnka. V XL setu jsou součástí také adaptéry pro autosedačku.

Autosedačku nasadíš:

  • Vlastní s příslušnými Zopa adaptéry - Zopa X1 Plus i-Size a Zopa XS i-Size.
  • S příslušnými adaptéry lze připojit autosedačky známých značek, například Cybex, Maxi-Cosi, Joie, BeSafe , Kiddy atp.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka