Jsou korýtka vhodná pro delší spánek?

Zodpovězené
30. črc 2022

Ahoj,

moje 3,5měsíční dcerka moc nevejde do hluboké korby. Samozřejmě ještě nesedí. Jelikož nesedí a zároveň kočárek je zatím (a zřejmě i v budoucnosti) zdrojem spánku, ideálně něco pohodlně a možná téměř úplný leh.

Jsou korýtka vhodná pro delší spánek, nebo spíše ty ve 180-stupňové poloze?

Druhým požadavkem je odolnost. Kočárkujeme hodně a všude. Ať je to kočárek, který vydrží terén i špatné počasí, zejména sníh, procházku v lese i rozbité městské stezky. Pokud jde, ideální i něco pro rychlou chůzi/běh.

Nemusí být nejlevnější, raději něco co vydrží. Nezáleží na designu či barvě, ale klasika je klasika. Motýlky jsou méně vítány než černá/šedá barva. Musí být snadno skládatelný a nemusí být lehký. Nemusí být otočný na obě strany.

Prostě něco terénnějšího, kvalitního, ale zároveň pohodlného na spánek a dlouhé cesty.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě zdůrazňuji, že nechci touto cestou rozproudit diskuse. Korýtko - ano, nebo ne. Je o tom popsáno množství diskuzí a názorů. Dokonce samotní odborníci se nemůžou shodnout. Posunu Ti čistě mou osobní zkušenost.

Korýtkový leh je naprosto normální, a dokonce pro mnohé děti pohodlnější leh. Nožky dítěte jsou trošku vypodloženy. Korýtko se nazývá také „ergonomickým sezením”. Pro děti s vrozeným refluxem je dokonce doporučen pediatrem.
Jediným problémem by mohlo být to, že pokud miminko raději spává na bříšku, tak by se mu korýtko nemuselo líbit.

Já mám tři děti. Ani jedno nemělo reflux. U všech jsem měla korýtkové kočárky. A jsou zdravé, šťastné a nic se jim nestalo. Sedět začaly kolem 8. měsíce. Do sportovní části vždy šly od 6. měsíců, protože byly velké a korby zase malé. Pravidelně spaly ve sportovním kočárku i celý odpolední spánek. Při cestování (3 až 6 hodin, s přestávkami na kávu) byly v autosedačce „vajíčku". To má podobný – korýtkový leh.

Takže, vytvoř si svůj názor. A nech se jím vést. Pomoc je fajn, ale někdy více škodí, než pomůže. Jsme matky a nejlépe víme, co je pro naše děti dobré.

Kočárky vhodné do terénu, a zároveň určené na běh a sport, bývají tříkolové. Ty jsou zároveň v terénu stabilnější a snáze ovladatelné. Nezapomeň však v terénu, vždy zaaretovat přední kolo. Jinak se vykývá a kočárek je trvale poškozen. Dokonce zničený.

Před vložením Tvého dítěte do sportovní části, nezapomeň přikoupit ergonomickou vložku. Ochrání jeho páteř a zajistí její správný vývoj. Já jsem používala značku Babymoov, která je univerzální a všestranná.

Výborným modelem je Bumbleride Indie. Jedinou nevýhodou je jeho malá dostupnost na českých e-shopech a bazarech. Je to ovšem kvalitní kočárek. Má nízkou váhu a malý rozměr po složení. Vhodný je jak do terénu, tak pro běh a sport. Byl by pro Tebe opravdu dobrou volbou.

Nejpopulárnějšími a podobnými modely kočárku jsou Thule Urban Glide 2, TFK Mono nebo Baby Jogger Summit X3. Patří mezi Top kandidáty. Jsou lehké a poměrně skladné. Projedou jakýkoli terén. A patří ke kočárkům od začátku až do konce kočárkovacího období. O vlastnostech Thule si můžeš přečíst podrobnou recenzi, kterou jsem o něm nedávno napsala.

  • Podívej se i na naše MK video, které jsme o něm natočili.

Nejsou-li tři kola, pro Tebe to pravé ořechové. Prohlédni si model Emmaljunga NXT90. Při koupi kočárku si vybíráš kromě barevného provedení i typ konstrukce. Ta se kromě barvy liší zejména typem kol.

  • Competition je nejvíc městská varianta. Vybavena je užšími, bezúdržbovými gumovými koly.
  • Lounge je sportovní, vesnická varianta. Vybavena je robustními, terénními nafukovacími koly s bílým detailem.
  • Outdoor je terénní varianta. Vybavena je terénními nafukovacími koly s výrazným dezénem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka