Kočárek do města. Má smysl Easywalker Qtro Plus? Nebo raději Harvey2?

Zodpovězené
23. led 2020

Zdravím,

prosím moc o radu ohledně kočárku. Miminko očekáváme na začátku dubna a tápeme s výběrem kočárku.
Ráda bych kočárek, který nebude těžký, bude dobře ovladatelný a bude využíván většinou ve městě - MHD, ale aby zvládl i nějaký terén. Bude skladován v bytě, aby se vešel do menšího kufru Fabie... a aby měl kvalitní sporťák.
Líbí se nám Easywalker Qtro Plus, má vesměs pozitivní recenze, ale chápu-li správně, je to již starý tip, tak jestli má smysl jej kupovat.
Dále zvažujeme Easywalker Harvey 2. Ale ten Qtro nás zaujal nejvíc, přijde mi prostorný a hezky skladný. Jen mě překvapilo, že nosnost korbičky je jen 9 kg a netuším, proč je červená verze o tolik levnější (zda to není nějaká stará verze?).

Prosím o radu a ev. doporučení jiných kočárků.

Moc děkuji.
Jana

Ahoj!

Asi tě zklamu, ale za mě je Easywalker Qtro Plus

Easywalker Qtro Plus

už neaktuální, zastaralá volba. Stříškou, což není zas tak funkční, 12 kg na neotočný model sportovního kočárku, a ty říkáš, že pro menší kufr Fabie, tedy skladný - až tak skladný zase na neotočný model není. K tomu je také řádně široký, až 65 cm, což do některých užších dveří (např. ve starších budovách u lékaře) ani nevejde. Ano, sportovní část je opravdu prostorná, ale to je tak všechno. Terén - no nějaký dá, ale to odpružení není nějaké citelné, takže i když se tváří, že je to terénní model, až tak úplně to tak není. Celkově na tu cenu a co to je - já osobně bych si ho asi spíše nevybrala. A co se týče červené barvy, ano je starší, asi ji už konečně chtějí doprodat, tak ji zlevnily. Opravdu si třeba uvědomit, že značka tento model již poměrně dost let realisticky neprodukuje ani nepromuje.

Easywalker Harvey2

je podstatně novější, vymakanější, i jízdními vlastnostmi, i skládáním... otočné sedadlo, zejména při menším děťátku, je také velké plus. Ale samozřejmě to znamená, že bude méně prostorné. Navíc je to korýtkový typ sezení, tak to stojí za zvážení - jestli něco takového požaduješ, chceš, nejsi proti. Za mě supr, mám ho dokonce doma (testujeme, bude velká recenze) - ale pokud očekáváš co možná nejprostornější model, nejsem si jistá, že Harvey je to, co chceš. Prostorem je fajn, ale ne nadprůměrný.

Možná by - pokud hledáš prostorný model a Qtro Plus tě zaujal, ale raději bys něco modernější, snadnější i na použití v MHD, ale stále schopné i do terénu, měla podívat na typově podobný, ale opravdu o hodně praktičtější nový Baby Jogger City Mini GT2,

Baby Jogger City Mini GT2

případně o kousek větší Baby Jogger City Elite.

Baby Jogger City Elite

Pokud si ok s korýtkovým sezením, jaké má i Harvey, otočný Baby Jogger City Premier bude skvělou volbou.

Baby Jogger City Premier

To jsou prostorné, v terénu schopné modely, a ještě i skladné a celkově praktické. Silně doporučuji některý z nich.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.