Kombinovaný (2v1) kočárek G-Mini Grand. Jaký máš názor?

Zodpovězené
4. únor 2020

Ahoj,

chtěla bych názor na G-Mini Grand. Auto máme veliké - kočárek se asi nemusí ani skládat do kufru. Ale bydlíme ve 3. patře bez výtahu, v menším městě 😊.

Děkuji.

Ahoj!

G-Mini Grand

je ve své cenové kategorii fajn kombinovaný kočárek - ale chtěla bych to doplnit - na začátek. Je to pěkný, levný, relativně funkční hluboký kočárek (i když spíše mělký, proto lepší pro jarní/letní miminko) - a později korýtkový sportovní kočárek, ale to už s omezeným prostorem. Je třeba počítat s tím, že děťátko tam odvozíš tak zhruba do roku a půl. A také třeba brát v úvahu přední malá kolečka, která nejsou tichá na nerovnostech, a tedy do terénu nejsou vůbec vhodná. Jedna z posledních věcí na promyšlení je, že to je poměrně široký kočárek a do hodně úzkých uliček a dveří se moc nevejde.

K vynášení - není nejtěžší, ale není lehký ani náhodou. Já osobně bych více než 12 a půl kila nechtěla denně nosit - a už vůbec ne, pokud se kočárek neskládá vcelku. Totiž, jedna věc je kufr, ale druhou by byla konstrukce, co když by se složila se sedadlem vcelku, byla by jednodušší na vytahování nahoru. Tady hlavně při nošení po schodech platí - čím nižší váha, tím lépe. Možná bych se proto podívala i na něco jako CBX Bimisi Flex nebo CBX Leoti Flex

CBX Bimisi Flex

CBX Leotie Flex

mají je v pinkorblue.cz, i když jejich váhy tam udávají nesprávné. Jsou to lehčí kočárky typu 2v1. Přijdou mi jako dobrý počáteční nápad - podobný jako G-Mini, ale jednodušší a lehčí (a méně široký).

I Maxi-Cosi Zelia

Maxi-Cosi Zelia

by byl zajímavý z pohledu váhy i skládání. Později si seženeš už jenom něco lehčího a neotočného ve sportovním kočárku.

Třetí z možností by bylo uvažovat o něčem jiném, než 2v1 typ - dívala bych se však zejména na váhu a vynesitelnost na třetí patro. Sportovní kočárek by také s dobrým skládáním a vložnou taškou v takovém případě dával velký smysl.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.