Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kombinovaný kočár do 10tis., město i terén. Petite&Mars Grand II - je vhodný na terén a pro 2leté dítě? Jiné možnosti?

Zodpovězené
KočárkyGolfkySportovní kočárkyVýběr kočárkuBatole (1-3 roky)25. - 29. měsíc vývoje dítětePéče o batole
22. čer 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na názor na tento kočárek - Petite&Mars Grand II. Zajímalo by mě, jestli je vhodný i do terénu, a zda sportovní verze je vhodná třeba i pro 2leté dítě. Popřípadě, co byste doporučila v cenové relaci do 10 000 Kč - aby byl kombinovaný a hlavně vhodný jak do města, tak do terénu.

Moc děkuji.

Ahoj!

Petite&Mars Grand 2 do terénu, za mě, vůbec ne. Má velmi, velmi malé přední pěnová kolečka - s nimi zasekneš v každé jámě a hrbolu. Kromě toho, sportovní nástavba je poměrně malá, což se prostoru pro dítě týká (zejména krátká) - po roce a půl v něm už bude děťátko narvané, pokud není opravdu drobné. Takže Tvé dva požadavky by tento kočárek z mého pohledu nesplnil.

Pokud mám doporučit nějaký podobný, a tedy zohlednit terén plus prostor pro dítě, za mě top volbou (především v tomhle typu) by byl Diono Quantum. Je také lépe skladný, i když samozřejmě není nejlehčí - ale to do terénu ani nemůže být. Nejlevnější jsem ho našla pod 12 000 Kč, s tím, že na pilulka.cz (kde je také k dostání) často lze nalézt nějaké slevové kupóny (zkus kuk). Opravdu tento model doporučuji, jeden z nej v kategorii.

Pokud se přece jen chceš podívat i na levnější, podívej se taky na Kinderkraft XMoov. Ten má fakt velká kola s pneumatikami plus opravdu citelné odpružení, tak bude příjemný opravdu i v horším terénu. Jasně, že s klesající cenou budou kompromisy, takže ber v úvahu, že to už je opravdu těžší, ne tak dobře úložný kočárek - ale jinak je na svou cenu příjemný, i když jednodušší. Sedák je trošku méně prostorný než u Quantum, ale do těch 2 r. by mohl vydržet. Každopádně by byl do terénu podstatně lepší než Grand II.

Ještě Tě varuji, že tento typ kočárků na délku sedadla nikdy nebude z těch nejprostornějších, ale tedy moje typy by do dvou, dvou a půl roku měly vydržet. Je to ale také o Tvých očekáváních a představách. Z mé zkušenosti však někdy po dvou letech děťátka přejdeš na lehký neotočný rychloskladný model sporťáku či golfek, takže výdrž do dva, dva a půl roku určitě postačí.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.