Která dvojkombinace kočárku pro miminko narozené v prosinci je podobná značce Bebetto Luca?

Zodpovězené
1. říj 2022

Ahoj,

hledáme kočárek pro dcerku, která se má narodit v prosinci. Od známých máme „osahaný“ Bebetto Luca a velmi nás zaujal (vlastnosti + cena).

Koníkové fórum nás odradilo, jelikož manžel má 187 cm a já 175 cm a prý není vhodný pro vyšší rodiče. Zároveň je prý zbytečně těžký/mohutný a nosnost má jen do 15 kg. Manipulace s ním nám ale přišla naprosto super, i mnoho jeho různých vlastností.

Potřebujeme kočárek s většími kolečky (horší terén mimo městské stezky), aby byl dobře odpružený, lehčí váhou a snáze skládatelný. Cenově bychom ho rádi našli za kolem 12 500 - 15 000 Kč, protože plánujeme koupit dražší vajíčko (kvůli delším cestám autem, které často musíme absolvovat).

Je vůbec možné skloubit všechny ty požadavky a najít nějaký takový, aby byl nový a ne z bazaru?

Děkuji

Ahoj,

Bebetto Luca je v poměru cena/kvalita na vyšší úrovni. Nemyslím si, že by ses měla dát odradit. Má velmi dobré hodnocení. A zase musíš brát ohled na to, že ne každá maminka, která ho ohodnotila, si ho kupovala jako nový. Jediným mínusem je nižší – pouhých 15kg nosnost sportovního sedadla. Je to proto, že dítě dosáhne takové váhy kolem 1,5 roku, tehdy je třeba kočárek vyměnit.

Píšeš, že ho máš osahaný a výškově Vám sedí, tak jděte do jeho koupě. Ne každému sedne výška madla a položení nástaveb. Někdo má rád ruce níže, někdo zase výše. Někdo se rád ohýbá, někdo nemůže pro zdravotní důvody. My se snažíme být nápomocní, ale někdy prostě osobní zkušenost převáží jakékoli hodnocení. Sama mám zkušenost, že kočárek Kinderkraft Everyday je doporučen spíše pro středně vysoké rodiče. A mé kamarádce, která má 175 cm dokonale sedl. A také má 15kg váhu. Ale jak ona říká, jiný by nechtěla a je s ním maximálně spokojená.

Designově podobné modely kočárků a s o něco vyšší kvalitou a vyšší cenou jsou kočárky značky Tutis. Oblíbené a výškově vhodné pro vysoké rodiče jsou modely Tutis Uno3+, Tutis Sky nebo Tutis Viva4. Všechny mají odpružení a materiál kol vhodný i do nerovnějšího terénu. Váhou se pohybují kolem 12 kg. Mají prostorné hluboké korby a také sportovní sedadla.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka