Které dva kočárky lze spojit tak, aby vznikl kočárek pro dvojčata?

Zodpovězené
22. srp 2022

Ahoj,

po novém roce se nám mají narodit dvojčata. Vím, že je to ještě brzy, ale už si dělám nějaký ten průzkum.

Mé požadavky na kočárek by měly být:

  • Chtěla bych dva kočárky, které lze spojit. S kočárkem, který má vedle sebe sezení nepřejdu například k doktorovi. A sezení za sebou se mi vůbec nelíbí.
  • Musí být velký – muž má 198 cm a já 176 cm. Ať nevypadáme, že jedeme s kočárkem pro panenky.
  • Hluboká korba by měla být prostorná a velká, aby se tam vešlo miminko i s fusakem bez problémů.
  • Sportovní část (dříve jsem měla Britax B Motion Plus a byla jsem nadmíru spokojená takže něco na ten styl.)
  • Cenový rozpočet byl cca 12 500 - 14 000 Kč na každý kočárek, protože těch výdajů budeme mít 2x více.

Jaká hluboká korba by byla nejvhodnější pro ten Britax?

Děkuji

Ahoj,

stačí si zakoupit dva kusy Inglesina spojky pro dvojčata. Spojkami lze spojit dva kočárky, které je přemění na kočárek pro dvojčata či pro sourozence. Pro spojení dvou kočárků je zapotřebí minimálně 2, ale ideálně 3 spojky. Připevnění je možné použít pouze u kočárků, které mají trubkovou konstrukci (trubka může být kulatá i hranatá).

Pro efektivní kombinování dvou kočárků je nutno je upevnit spojky na 2 body (1 – 2 bod spojky na část rámu pod madly, nad zadními koly a další na část rámu nad předními koly).

Na trhu je již dostupných více druhů spojek. Nemusíš koupit pouze tyto od Inglesiny.

Takto můžeš spojit například kočárky Tutis Sky. Mají sedadla výše položená a otočnou rodičovskou rukojeť nastavíš do výšky 113 cm. Vnitřní rozměr hluboké korby je 80×38 cm. Navíc je kočárek cenově dostupný, takže se vejdeš do rozpočtu.

Podobnými modely pro spojení jsou Moon Style nebo Moon Relaxx Edition. Ale tento kočárek je už cenou trošku výše nad Tvým budgetem. Můžeš však koupit jeden nový a druhý bazarový. Popřípadě oba z bazaru.

Také takto spojíš i Cybex Balios S Lux.

Při spojení dvou kočárků platí jedna důležitá zásada – typově podobná konstrukce. Čili jejich konstrukce musí být podobná aby seděly body ke spojení. Nejlepší je koupit spojky a jít do prodejny, kde jsou kočárky vystaveny a vyzkoušet si to přímo na prodejně.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka