Které sportovní kočárky jsou otočné, mají velká kola a jsou cenově dostupné?

Zodpovězené
14. srp 2023

Ahoj,

chtěla bych poradit ohledně sportovního kočárku.

Měl by být pohodlný, sedačka do úplného lehu, otočný do obou směrů, velká kola nebo taková, která zvládnou i horší terén. Výhodou by bylo, kdyby se k němu dala později dokoupit i vanička, kdybychom se rozhodli, že chceme další miminko. A musí být cenově dostupný (případně z bazaru).

Které kočárky splňují moje kritéria?

Děkuji

Ahoj,

jelikož jsi neuvedla nejdůležitější kritéria pro správný výběr kočárku, tak Ti nemůžu moc pomoci.

Pokud Ti mám dobře poradit, tak toto jsou důležitá kritéria:

  • výška rodičů,
  • přibližná cena (nejlépe uvést částku do),
  • terén, ve kterém se nejčastěji pohybujete (závisí na tom vhodná kola a odpružení) - buď však konkrétní, tedy město, vesnice, polní cesta,
  • typ kočárku (dvojkombi, cestovní, sportovní),
  • funkce, které upřednostňujete (otočnost sedáku, barva, teleskopická rukojeť),
  • váha kočárku (nejlépe uvést číselnou hodnotu do).

Buď však prosím realistka. Čím více různých kritérií zadáš, tak tím je výběr správného modelu kočárku náročnější. Většinou mám osobní zkušenost, že i cena kočárku je potom dost vysoká.

Zadání správných kritérií je pro výběr kočárku podstatné, protože vybírám ze stovek, až tisíců dostupných modelů. Připojuji Ti moji nedávnou odpověď na otázku podobného tipu, dozvíš se v ní více o správném zadání kritérií:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka