Který cestovní kočárek je prostorný, má dlouhou stříšku, úplný leh a zároveň nedrncá na každé nerovnosti?

Zodpovězené
8. srp 2022

Dobrý den,

moc děkuji, že jste mi odpověděla ohledně cestovního kočárku - https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko....

Jen doplním, že dceři je 1 rok. Chtěla bych, aby kočárek měl delší sluneční stříšku, šel do skoro lehu a měl prodloužení nožiček a aby byl trochu pohodlný a nedrncal na každé menší nerovnosti. Uvažuji o koupi, nerada bych si Priam zničila. Případně neexistuje něco jako půjčovna kočárků? Vím, že Cybex dělá i kočárky Beezy a Eezy twist. Co si o nich myslíte, jsou vhodné?

Moc děkuji za odpověď.

Ahoj,

jsem ráda, že ses opět ozvala.

Podobným modelem Cavoe Ideo, který jsem Ti doporučila v předchozí odpovědi, je o něco větší model Cybex Eezy S-Twist+². Má otočné sedadlo. To je však užší – šířka 28 cm. Většina maminek jej využívá k cestování, resp. pro rychlé přesuny.

Oproti tomu Cybex Beezy je neotočný model, který má nemožnost aretace předních kol. Takže je nemůžeš uzamknout, když procházíš nerovným terénem města (kočičí hlavy nebo písek). Tento model Ti moc nedoporučuji. Myslím si, že po čase bys byla zklamaná.

Podobným modelem Beezy je i jeho bratrský model Cybex Eezy S+².

Kočárek, který navíc využiješ i jako cestovní, městský, sportovní a zároveň do konce kočárkovacího období je Easywalker Jackey. Je jedním z nejpopulárnějších. A to nejen pro jeho kompaktní rozměry po složení, ale také pro jeho velké vnitřní rozměry. Má funkci samoskládání, takže stačí jednoduše aktivovat dvě tlačítka ve středu rodičovské rukojeti a kočárek se poskládá úplně sám. Mám ho osobně odzkoušen. Nedávno jsem o něm psala i podrobnou recenzi, kterou si můžeš přečíst.

Půjčovny kočárků jsou většinou službou, kterou prodejny nabízejí při reklamaci kočárku. Takže je to víceméně protislužba, abys nezůstala bez kočárku. Ale možná nějakou takovou službu ve svém okolí najdeš.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka