Který designový kočárek zvládne mírný terén a konkuruje kočárku Cybex Priam?

Zodpovězené
4. srp 2022

Ahoj,

sice druhé mimčo čekáme až na přelomu února/března, ale po kočárcích jsem začala pokukovat už teď (třeba překvapí Ježíšek). Absolutním favoritem byl pro mě Cybex Priam 4, ale kvůli častým reklamacím a recenzím, že se nehodí ani do lehkého terénu, se smiřuji s tím, že musím vybrat jiný kočárek.

Do oka mi padnu ještě Easywalker Jimmey. Je to novinka, takže nevím jak si poradí s terénem a kromě jednoho článku jsem na něj nenašla žádné recenze. Ke kočárku budu potřebovat i stupínek pro mladší dceru, ale konkrétně pro Jimmey jsem stupínek zatím nenašla.

Požadavky na kočárek:

  • moderní design,
  • zvládne občas i mírný terén (polňačka, nezpevněná cesta),
  • lehko ovladatelný (nejlépe jednou rukou),
  • čím lehčí, tím lepší,
  • otočný po i proti směru,
  • nastavitelná opěrka nohou i zad (do úplného lehu),
  • skladný, skládání dohromady i se sportovní částí,
  • prostorná hluboká korba s větracími otvory,
  • bezúdržbová kola (po prvním kočárku s nafukovačkami, nafukovací kola už nikdy více),
  • NE tříkolka
  • NE korýtkové sezení

Existuje nějaký kočárek, který by splňoval všechno, nebo budu muset udělat ústupky? Cena není rozhodující. Chtěla bych jeden kočárek, který mi vydrží po celou dobu kočárkového období. Případně nevíš, jestli se chystají v kočárcích nějaké „novinky“, na které by se vyplatilo počkat?

PS: Poradil by si Cybex Priam s terénem, když bych k němu pořídila přední osu s většími koly? Bydlíme ve městě, ale za domem máme lesopark, kde je nerovný asfalt (sem tam nezpevněná cesta i nějaká díra), takže mám strach, že bych tam Priam rozhrkala nebo zničila.

Moc děkuji za odpověď.

Ahoj,

každopádně je velmi málo srovnatelných, a navíc ještě nekorýtkových kočárků, které jsou designem podobné Cybex Priam 4. A které by Ti podle mě vyhovovaly tak jako on. Máš ho v oku a zamilovala ses do něj. Takže každý model s ním budeš srovnávat a na každém můžeš najít chybu.

Může vyjít jakákoliv novinka, ale ani ta v Tobě nepřebije touhu po Priamu.

Nedávno jsem odpověděla na podobnou otázku, nechci se znovu opakovat. Určitě v ní najdeš kočárek, který by Ti vyhovoval.

Nejnovějším modelem je korýtkový Joolz Geo3 Mono. Podobným, ale určeným spíše pro nižší rodiče, je zase nekorýtkový Joolz Hub+. Oba jsou krásné a designově čisté, zajímavé. Ale každá máme jiný vkus.

Zkus si prohlédnout i designově nevšední model Seed Papilio. Patří k TOP luxusním, designovým kočárkům. Jeho kola a odpružení zvládnou Tebou zmíněný terén. S tímto kočárkem zaujmeš i když nechceš.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka