Který kočárek do terénu je otočný, prostorný a má menší sklon sezení?

Zodpovězené
28. črc 2022

Ahoj,

hledám kočárek, který je prostorný na spaní pro skoro dvouletou dcerku. Zároveň chceme, aby něco projel – lesní cestu a nějaký ten sníh. Chtěla bych, aby se dal otáčet i směrem ke mně, do protisměru jízdy.

Máme Britax Go Big, ale stříška je dost špatně vyřešená a ubírá jeho velikost. Ocenila bych menší sklon, aby děťátko sedělo více zpříma. A vadí mi i to, že se madélko nedá pohodlné odepnout jen z jedné strany a musím malou vytahovat. Jsem asi náročná.

Který kočárek splní všechny mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

vzhledem k požadované nosnosti, prostornosti a otočnosti mě napadl jako první model TFK Mono. Nemá však kolmý sed. Tento problém lze vyřešit dokoupením univerzálního pásu. Připevníš pás kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Neotočným modelem, který je vhodný do terénu, je Baby Jogger City Elite 2. Podobně jako u TFK, je třeba použít pás pro kolmý sed. A madlo je také třeba dokoupit zvlášť. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem.

Prohlédni si také cenově dostupné kočárky MamaKiddies IRun, MamaKiddies Explorer nebo MamaKiddies Baby Jogger. Poslední model lze objednat pouze ze zahraničí, což je velká škoda. Cena těchto modelů se vyrovná kvalitě. Ta je nesrovnatelná s výše uvedenými.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka