Který kočárek je podobný Cam Compass?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

mohl bys prosím poradit, jaký kočárek vybrat.

Koupili jsme na cestování Cam Compass 2021. Bohužel má malá kolečka a neprojede všechen terén, ale dcera v něm vydrží déle než v kočárku na běžný den (Graco Trailrider 2022). Sedí a drží se madla, na které v Gracu nedosáhne. Potřebujeme nějaký kočárek, který má madlo blízko sedátka. Dívala jsem se na Cavoe Axo nebo Moon Resea Sport.

Máš zkušenosti, který kočárek by byl lepší? Popřípadě nějaký jiný, který má madlo blízko dítěte.

Chtěla bych kočárek, se kterým projedeme i nějakou tu polní cestu. Do 22 kg, velký nákupní koš, polohování nožiček, nastavitelná rukojeť, dobré odpružení kol, nejlépe aby polohování do lehu nebylo na pásky.

Děkuji

Ahoj,

prohlédni si kočárek Muuvo Slick. Má výše položené sportovní sedadlo, dětské madlo má položené blízko a celkově působí více robustněji. Má 52 cm výšku zádové opěrky a jeho opěrka nohou je prodloužitelná. Nosnost sportovního sedadla je 22 kg, takže pokud Ti po čase nebude překážet 12,5kg váha, tak vydrží až do konce kočárkovacího období.

Cavoe Axo Comfort nemá polohování rodičovského madla. Ale letos vyšla jeho nová verze Cavoe Axo Style, který má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť. Dětské madlo je položeno blíže k dítěti.

A doporučuji prohlédnout si i model Zopa Quest, který je mnou často doporučován. Patří mezi oblíbené městské modely, které však zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný, mám ho osobně odzkoušený. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Moon ReSea Sport nedoporučuji, protože má pěnová kola, která se Ti na polních cestách velmi snadno poškodí a opotřebují. Je to městský typ kočárku do nenáročného a rovného terénu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka