Který kočárek je vhodný do letních veder a zvládne i terén?

Zodpovězené
10. srp 2023

Ahoj,

trápím se s hledáním ideálního kočárku na léto. Máme Cybex e-Priam, neboť bydlíme v kopcích. Potřebovali bychom něco skladného, ​​vhodného i pro cestování letadlem. Tedy něco, co přežije i nějaký ten terén typu štěrková těsta, zámková dlažba apod. Za nejdůležitější požadavek považuji odvětrávanou síťovou opěrku a dostatečnou sluneční clonu.

Syn má 11 měsíců, 80 cm a váží 8,4 kg. Není žádné buclaté dítě a ani takový nebude. Další kritérium je váha a skládání jednou rukou. Ideál do 8 kg. Cenový strop už nemáme, protože jsme zoufalí z hledání.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

jediný vyhovující model, který splňuje všechny Tvé požadavky je Cybex Coya.

Konstrukce a sportovní sedadlo mají:

  • váha 6,6 kg,
  • složení i rozložení jednou rukou,
  • odolná gumová kola s odpružením,
  • po vyjmutí polstrované vnitřní vložky má zádová opěrka odvětrávání, které dítě ocení během horkých letních dnů.

Pokud může být váha kočárku o něco vyšší, tak Ti osobně doporučuji model Nuna Triv Next, který i přes svou nízkou váhu 8,72 kg překvapí kvalitní a odolnou konstrukcí. Ta je dobře odpružená a zvládá i nerovnější terén. Zádová opěrka otočného sedáku je také síťovaná. Lze ji nastavit do skoro úplného lehu a také do kolmého sedu připomínajícího sed dítěte v jídelní židličce. Teleskopicky nastavitelná rodičovská rukojeť ve výšce od 106,5 do 110,5 cm je vhodná pro středně vysoké a vysoké rodiče.

Podobné modely kočárků najdeš v těchto připnutých odpovědích:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka