Který kočárek je vhodný na zimu a vejde se do něj fusak?

Zodpovězené
4. zář 2023

Ahoj,

potřebuji poradit kočárek na zimu a hlavně na vesnické cesty. Zaujal mě Cybex Balios S Lux 2023, Moon Relaxx Edition, bazarový Adamex Reggio Limited Edition. Důležité je, aby se tam na zimu dal dát i fusak.

Je i jiný kočárek, který můžeš doporučit?

Kterou značku vajíčka do auta nejvíc doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Adamex Reggio patří k těžším kočárkům, které mají na můj vkus příliš mnoho plastu. S přibývajícími roky se změnily pouze barvy a velmi dobře je zhodnocen v následující odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Moon Relaxx Edition je kočárek, který jsem často v poradně doporučovala. Je určen pro vyšší rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu i po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a jednoduchá manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sportovním sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože ve složeném stavu stojí sám. Hluboká korba i sportovní sezení jsou dostatečně prostorné, stříšku na sporťáku lze navíc výškově nastavit a vznikne tak větší prostor pro hlavu dítěte.

Letošní novinka v podobě modelu Cybex Balios S Lux patří mezi TOP kočárky na trhu. Je to elegantní kočárek s moderním designem, určený pro rodiče, kteří se pohybují i ​​po nerovnějších cestách vesnice. Zaujme výbornou manipulovatelností, která mu umožňuje ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Od svého předchůdce Cybex Balios S Lux 2020 se liší především novým pneumatickým odpružením konstrukce, zvýšenou 10kg nosností nákupního košíku. Vylepšen byl i způsob zapínání 5bodových pásů, který je nyní podobný tomu v autosedačkách.

Autosedačky – tzv. vajíčka nejčastěji doporučuji nejnovější typy s možností polohování a připevněním na sedadlo auta po nakliknutí na isofixovou základnu. Jsou jimi:

  • Cybex Cloud Z2 i-Size

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka