Který kočárek pro vysoké rodiče zvládne město, vesnici a vejde se do malého výtahu?

Zodpovězené
2. led 2023

Ahoj,

děkuji za odpověď na mou otázku https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Můžeš poradit jiný kočárek?

Preferuji zelenou barvu, ale není to podmínka. Já mám 176 cm a manžel 195 cm. Musí být vhodný hlavně do města i na vesnici. Problémem je i malý výtah, na který jsem nemyslela. Má šířku jen jeden metr. Cena do 25 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

jsem ráda, že ses opět ozvala a doplnila kritéria výběru.

Z dražších modelů vybírám Easywalker Jimmey. Je to lehký off-roadový kočárek, který je vhodný pro vyšší rodiče. Má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť v rozpětí od 99 do 113 cm. Obě nástavby má umístěné výše na konstrukci. Jeho velká gumová kola jsou všechna odpružená a vhodná pro zdolávání města a nerovného terénu vesnice. Jeho sportovní sedadlo je nekorýtkového typu a na svůj typ je velmi prostorné a pohodlné i pro větší dítě. O tom svědčí jeho 100 cm dlouhá ložná plocha. Hluboká korba má měkké polstrování i matraci, ochranný polštářek a systém proti refluxu. Díky vyklopitelnému kšiltu na stříšce, XL stříšce se sluneční clonou, panoramatickému okénku a ventilačnímu systému ve spodní části, nebude žádné počasí problémem. Navíc lze měnit výšku hluboké korby na konstrukci kočárku. Níže na konstrukci se nasazuje bez adaptérů, výše s nimi. Jimmey lze složit rychle a snadno jednou rukou s nasazeným sedadlem. Po složení se vejde i do kufru malého auta. Navíc je vybaven extra prostorným nákupním košíkem o nosnosti 10 kg. Dá se zakoupit jako samostatný sportovní kočárek, ve dvojkombinaci nebo trojkombinaci. Je navíc kompatibilní s autosedačkami známých značek, jako jsou Cybex, Maxi-Cosi a další.

Podobným modelem je bazarový Easywalker Rudey, který má o něco méně prostorné sportovní sedadlo.

ABC Design Samba je především městskou novinkou, ale občasný průjezd nerovnostmi zvládne. Tento kombinovaný kočárek se pyšní jednoduchými liniemi, 22 kg nosností sportovního sedáku, nižší váhou a kompaktním skládáním. Prostorné nástavby jsou doplněny rozšiřitelnými stříškami s větráním. Nabízejí naprostý leh a pohodlné polstrování. Hluboká korba má nově na přední straně panoramatické ventilační okénko pro lepší cirkulaci vzduchu během letních dnů. Hluboké korby 2. generace (2023) mají dokonce i možnost polohování. Má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojetí v rozpětí od 103 do 112 cm.

Gesslein FX4 Life je kočárek, který se skvěle hodí i na lesní cesty. Má prostorné sedadlo s výškou zádové opěrky až 54 cm. Sedadlo je výškově nastavitelné. To je super funkce, protože si jej přizpůsobíš dané situaci a hlavně ke své vysoké postavě. Takže jsi k dítěti blíže a to bez nutnosti se ohýbání. Má otočnou nastavitelnou rodičovskou rukojeť v rozpětí od 80 do 117 cm. Jeho konstrukce je plně odpružená a navíc podstatně kompaktnější než je na tuto značku a typ kočárku běžné. Bezúdržbová gumová kola se zabudovanými vzduchovými komorami umožňují nižší celkovou váhu, jednoduchou ovladatelnost, přilnavost na povrch a přitom dostatečnou odolnost s vlastnostmi blízkým nafukovacím pneumatikám. Volitelně si můžeš doobjednat i ruční brzdu, kterou využiješ v terénu a při jízdě dolů kopcem, nebo spoustu jiného příslušenství.

Podobným o něco těžším modelem, nabitým funkionalitou, je Joolz Geo3 Mono, o kterém jsem napsala podrobný článek a v poradně ho často doporučuji. Je však už nad Tvůj stanovený rozpočet.

K cenově dostupnějším kočárkům patří Kinderkraft Nea, který je populární a oblíbený u rodičů. Také jsem o něm napsala podrobný článek a velmi často ho v poradně doporučuji vyšším a středně vysokým rodičům, protože jeho rukojeť se dá nastavit až do výšky 112 cm. S tímto modelem zároveň uzavřu i svůj výběr, protože na trhu není mnoho dostupných modelů pro tak vysoké rodiče jako jste vy.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka