Který nekorýtkový sportovní kočárek zvládne pořádnou zimu na horách a lze jej dát do úplného lehu?

Zodpovězené
6. říj 2022

Ahoj,

včera se nám už podruhé pokazila sportovní část z našeho milovaného Tutis kočárku a záruka skončila, tak jsme nuceni rychle koupit nový. Celý den hledám vhodný sportovní kočárek, ale nenašla jsem.

Bydlíme na horách, takže nemusím psát o tom, jaká je zde zima. Tím pádem jsou cesty dosti náročné:

Požadavky:

  • musí mít nafukovací kola,
  • měl by být širší i pro větší dítě,
  • snadno skládatelný,
  • hlavní priorita je pro mě naprostý leh,
  • ne korýtko, protože maličká má predispozici stahování šlach na nohou a korýtko jí to urychlí,
  • musí zvládnout náročnější terén.

Existuje kočárek, který splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

ve Tvém případě bych jednoznačně volila tříkolový terénní kočárek.

Buď prostornější Baby Jogger Summit X3 nebo s o něco užším sedadlem, ale váhově lehčí model Thule Urban Glide 2. Můžeš si o něm přečíst moji podrobnou recenzi.

Případně ještě menší model Baby Jogger City Elite 2. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Vynikající jsou i bazarové modely Brio Go nebo Britax Go. Jsou prostorná a mají větší kola, která zvládnou i náročnější terén. A projdou i sněhem.

Pokud něco novějšího a dražšího, tak kočárkovou novinku Easywalker Jimmey, pak který jako jeden z mála na trhu nabízí možnost úplného 180 stupňového lehu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka