Který odpružený kočárek bys mi doporučila pro zimní miminko?

Zodpovězené
25. srp 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro prosincové miminko. Já mám 168 cm a můj muž 186 cm.

Požadavky:

  • musí být hlavně odpružený,
  • vhodný na zasněžené cesty,
  • dvojkombinace (vanička a sportovní) - vanička taková, aby vešel v pohodě fusak,
  • jednoduchá manipulace,
  • bydlíme na vesnici,
  • cena do 17 000 Kč.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

pohodlný průjezd sněhem zaručí větší kola o průměru větším než 20 cm.

Prohlédni si model Tutis Sky, který s nafukovacími koly a dvojitým odpružením všech čtyř kol hravě zvládne i vesnický terén. Jeho konstrukce s nasazeným sportovním sedadlem patří k těm lehčím se svojí váhou 10,9 kg. Hluboká korba patří k těm větším na trhu, takže se do ní pohodlně vejde i větší batole ve fusaku. Zároveň má také prostorné sedadlo sportovní části.

Podobným modelem je i Tutis Uno 3+.

Pokud chceš něco s čistšími liniemi, tak si prohlédni kočárek Zopa Move Cross nebo Zopa Quest.

Zopa Quest je mnou často doporučený kočárek. Patří mezi oblíbené městské modely, které ovšem zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušen. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Nová Zopa Move Cross má oproti Questu nenafukovací pneumatiky plněné pěnou s dvojitým odpružením. Má teleskopickou rukojeť, kterou nastavíš ve výšce od 97 do 109 cm. Jeho hluboká korba má panoramatické okno. Ovšem nemá na zádové opěrce sportovního sedadla síťovinu, kterou oceníš hlavně v létě.

Nebo si prohlédni cenově dostupnou novinku Kinderkraft Nea, která Tě zaujme čistým designem, dobrou manévrovatelností a výborným odpružením s tlumením nárazů. Její velká bezúdržbová kola nevyžadují pumpování, protože jsou nenafukovací a plněná pěnou. Díky nim snadno překoná vysoké obrubníky, nerovné stezky ve městě a zvládne i terén na vesnici. Tento kočárek je odpovědí na potřeby moderních rodičů, kteří hledají velkou hlubokou korbu, otočné sklopné sportovní sedátko a širokou škálu možností, které umožní život v pohybu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka