Který polohovatelný kočárek je vhodný do letadla a má větší úložný prostor?

Zodpovězené
2. srp 2023

Ahoj,

pro ročního syna chceme sportovní kočárek, který se vejde do příručního zavazadla v letadle. Mě by potěšila odolná kolečka, snadná manipulace, větší nákupní košík, polohovatelné sezení, opěrka na nožičky. Cenová relace do 6 000 Kč nový, do 4 000 Kč bazarový.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

všeobecně platí, že cestovní kočárky velikosti příručního zavazadla nemají velké prostorné košíky. Standardně mívají 2 až 5kg nosnost, ale vejdou se do nich všechny potřebné maličkosti.

Skloubení potřeby častého cestování a procházek v nenáročném terénu nabízí model Avova City Ranger. Na svůj typ má velká gumová kola, která jsou všechna odpružená. S výškou fixní rodičovské rukojeti 105,5 cm je vhodný pro nižší až středně vysoké rodiče.

O něco levnějším modelem je MoMi Estelle Dakar. Je vhodný jak na cestování a časté přesuny autem, tak i jako kočárek pro starší dítě, který díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období.

Náročnější terén zvládá kočárek Espiro Fuel. Je to cestovní typ kočárku s jednoručním složením do velikosti příručního zavazadla. Je vhodný pro cestování, časté přesuny autem, na výlety a do města. Po složení není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože stojí sám, což šetří místo při uskladnění. Nízká váha a výborná manipulovatelnost umožňují jeho jednoruční ovládání. Sportovní sezení je prostorné s možností nastavení do skoro úplně rovného lehu s malým sklonem. Má na svůj typ odolná a odpružená bezúdržbová kola plněná gelem.

Případně si prohlédni také kočárky Skiddoü Mell, Lionelo Cloe nebo Zopa Quiq 2.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka