Který skládací sporťák bude nejlepší volbou pro vysoké rodiče?

Zodpovězené
18. pro 2023

Ahoj,

jsme vysocí rodiče (182 a 190 cm), máme 9měsíčního chlapečka. Ten nyní měří 80 cm. Rád se dívá na svět kolem sebe. Chtěli bychom vybrat vhodný sportovní kočárek. Jelikož v kufru auta vozíme psa, potřebovali bychom, aby byl po složení co nejmenší, aby se tak vešel před sedadlo spolujezdce. A kolečka do města (kočičí hlavy) a mírný terén (výlety po upravených lesních cestičkách).

Z Tvých zajímavých článků mě zaujaly tyto:

Který kočárek bude pro nás nejlepší volbou?

Děkuji

Ahoj,

dle zadání by byl pro Vás nejlepší volbou neotočný model Easywalker Jackey XL. Je to typ kočárku pro vysoké rodiče, který má pěnová kola.

Nabízím Ti i model Nuna TRVL. Je to cestovní typ kočárku s funkcí samoskládání do kompaktní velikosti příručního zavazadla. Je vhodný pro cestování a časté přesuny autem. Využiješ ho i jako městský kočárek pro starší dítě, kterému díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. Výška fixní rukojeti sedí spíše vysokým rodičem. Je tomu uzpůsobena i absence zadní osy kol, o kterou už dlouhé nohy rodičů nezakopávají. Nízká hmotnost a snadná manipulovatelnost mu umožňují ovládání jednou rukou i v centru města na kočičích hlavách nebo jiném nerovném povrchu.

Cybex Eezy S-Twist+² je také ultralehkým a ultraskladným sportovním kočárkem určeným k cestování. Jeho pevná rukojeť ve výšce 105 cm je spíše vhodná pro nižší až středně vysoké rodiče, kteří se pohybují po městě. Tento model Ti vzhledem k Vaší výšce nedoporučuji.

Novinka v podobě Cybex Balios S Lux je zase klasický otočný sportovní kočárek, který si většina maminek kupuje jako základní dvojkombinaci. Nemá až tak kompaktní rozměry, které se vejdou před sedadlo spolujezdce. Ale pro vyšší rodiče, kteří se pohybují po městském terénu a výletech, je skvělým společníkem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka