Který sourozenecký kočárek má kolečka vhodná do terénu a je skladný?

Zodpovězené
25. črc 2022

Ahoj,

mám na Tebe otázku ohledně sourozeneckého kočárku. Neplánovali jsme dětičky brzy po sobě, ale stalo se, a já musím řešit takovou věc.

Máme dva kočárky. Jednu trojkombinaci, sportovní část používáme u rodičů na vesnici. Kočárek je velmi neskladný a nepraktický. Doma máme pro roční dcerku Petite&Mars sportovní kočárek a jsme s ním spokojeni, zejména díky velkým nafukovacím kolečkům, skladnosti, dlouhé stříšce i prostoru pro dítě i v nákupním prostoru. Avšak budeme muset řešit sourozenecký kočárek, který se ale nebude zřejmě využívat často a dlouho (věkový rozdíl 21 měsíců).

Mé požadavky jsou:

  • co nejmenší,
  • možnost jen 1 hluboké korby a 1 sporťáku (ne jako u dvojčat),
  • kolečka do terénu,
  • skladný,
  • dostatečná nosnost nákupního košíku,
  • nízký rozpočet.

Jaký kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

při nízkém rozpočtu určitě doporučuji raději kvalitní bazarový model, než nový a kazový.

Jako první mě napadl tandemový sourozenecký kočárek Peg-Pérego Ypsi. Patří na trhu k lehčím, skladnějším a cenově dostupnějším modelům. Konstrukce váží pouhých 11,2 kg. Má středně velká odolná kola z tvrzené pryže a odpružení do lehčího městského terénu. Kola občasně zvládnou také trávu, štěrk a průjezd nerovným terénem. Minusem je nižší položení teleskopické rodičovské rukojeti, a to pouhých 102 cm v nejvyšší možné nastavitelné poloze. Tudíž je určen spíše pro nižší rodiče.

Podobným a o něco kvalitnějším modelem je Silver Cross Coast. Jeho lehká hliníková konstrukce unese až 25 kg dítě. Jeho hluboká korba a také sedadlo sportovní části jsou prostornější. Rukojeť je teleskopická, ale výšková nastavitelnost má větší rozpětí, a to 91,5 – 109 cm. Je vhodný i pro středně vysoké rodiče.

Prohlédni si také Baby Jogger City Select 2, který je o něco dražší. Oceníš to ovšem na kvalitě zpracování a využitelnosti i na vesnici. Pozor, ať Tě neplete označení "City" v názvu. To znamená v překladu "Město". Tento kočárek je stavěný také na náročnější nerovný terén. A to nejen kvalitním odpružením všech čtyř kol, ale také velkými, bezúdržbovými, nenafukovacími pneumatikami plněnými pěnou. Zároveň patří k lehčím a skladnějším modelům.

Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka