Který sourozenecký kočárek se vejde do výtahu?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

v létě se nám narodí druhé dítě. Starší syn bude mít tehdy 1 rok a 9 měsíců. Bojím se, že sourozenecký stupínek by mi moc překážel a syn by na něm dlouho nevydržel. Vzhledem k tomu začínám koukat sourozenecký kočárek, který bych později využívala jako mono kočárek.

Mé požadavky:
1. Bydlíme v 8. patře a potřebuji, aby se vešel přes výtahové dveře široké 66 cm. Na délku může mít maximálně 110 cm.
2. Syn v kočárku už nespí, jen se v něm rád vozí a má výhled. Bylo by ideální, aby on byl nahoře a hluboká korba dolů.
3. Kočárek nemusí být velmi terénní. Budu ho využívat hlavně pro každodenní procházky a nákupy ve městě. Byla bych však ráda, aby se s ním v rámci možností snadno manipulovalo. Jsem poměrně útlá.

Chceme jít spíše do kvalitnějšího bazarového. Zatím jsem dívala Joolz Geo, Joolz Geo2, Joolz Geo3, Cybex Gazelle S, Easywalker Harvey.

Jaké jsou tyto kočárky?

Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly?

Děkuji

Ahoj,

Tvůj výběr kočárků je velmi pěkný. Jsou to kočárky, které patří na trhu k těm kvalitnějším.

Upozorňuji, že jediným modelem, který má nosnost sportovních sedadel na každé dítě 22 kg při nasazení obou najednou na konstrukci, je Cybex Gazelle S. Ostatní modely mají nosnost sedadel v duo verzích pouhých 15 kg na každé dítě.

Na tohle by sis měla dát pozor hlavně tehdy, chceš-li na kočárku vozit současně s novorozencem jeho staršího sourozence.

Nosnost sedadel se totiž u mono verzí (jedno dítě v kočárku) a duo verzí (dvě děti v kočárku) může lišit.

  • Všechny kočárky splňují kritérium délky a zároveň i kritérium 66cm šířky.
  • Nejlehčími modely jsou Harvey a Cybex Gazelle S.
  • Kočárek vhodný pro vyšší rodiče je Gazelle S. Výška rodičovské rukojeti je od 100 do 110 cm. Nástavby jsou výše položeny na konstrukci.
  • Kočárek vhodný pro vyšší a středně vysoké rodiče je Joolz Geo3 Mono. Výška rodičovské rukojeti je od 92 do 113 cm. Nástavby jsou výše položeny na konstrukci.
  • Kočárky pro středně vysoké rodiče (160 - 170 cm) jsou Harvey. Výška rodičovské rukojeti je od 76 do 110 cm a také mají nástavby výše položené na konstrukci.
  • Kočárky jsou vhodné do města a také na vesnici. Mají možnost dokoupení terénnějších kol.

Pokud bych byla vyšší a útlejší, tak bych volila nejlehčí a nejskladnější model Cybex Gazelle S.

Pokud bych byla středně vysoká, tak zase Easywalker Harvey3.

A pokud bych byla normální postavy a středně vysoká, tak nejprostornější a nejvybavenější model pro sourozence Joolz Geo3 Mono.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka