Který sporťák je výborně vybaven na zimu, projede horší terén, má úplný leh a otočnou sedačku?

Zodpovězené
16. zář 2022

Ahoj,

doma máme 2 kočárky Mutsy Evo a Cam Cortina – oba jsou ve verzi sportovních kočárků. Zdají se mi být na zimu velmi otevřené, mělo chráněné.

Dcera má 6 měsíců a ještě ji v nich vozím vleže. Hlavně od boků bych očekávala nějaké lepší polstrování. Cortina je slabá i odzadu, zůstává tam jen tenká tkanina.

Bydlíme pod horou na kopci, kde fouká. Vím, že můžu dokoupit fusak, podložku.

Existuje také nějaká možnost jak chránit hlavu dítěte ve sporťáku před větrem?

Existuje nějaký jiný sporťák, který je na zimu lépe vybaven, projede horší terén, má úplný leh a otočnou sedačku?

Děkuji

Ahoj,

já osobně bych spíše jako další kočárek řešila kvalitní zimní fusak.

Mutsy Evo má sice na sportovním sedadle bočnice, ale má stříšku menších rozměrů. A toto spojení vytváří dojem otevřenosti. Nevím jak velké je Tvé dítě, ale při správném výběru zimního fusaku s větší robustní kapucí a spolu s použitím nánožníku, by neměl být v zimě problém s jeho používáním.

Zkus si prohlédnout robustnější fusaky – například ty od Elodie Details. Mají kožešinovou kapuci a některé také fleesovou podšívku nebo péřové zateplení. Mají efekt podobný péřové bundě. Ta vypadá tenká, ale ve skutečnosti je dostatečně hřejivá a voděodolná. Takže dostatečně chrání před větrem a chladem.

Podobným typem fusaku je i Zopa Fluffy nebo Cottonmoose Combi Yukon 3v1.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka