Který sportovní – cestovní kočárek je vhodný i na zimu?

Zodpovězené
24. lis 2022

Ahoj,

hledám kočárek vhodný na zimu pro 14měsíční dcerku. Líbí se nám Nuna Trvl, Joolz Aer.

Jsou vhodné i na zimu?

Klidně se nechám inspirovat i jinou značkou. Na rozpočtu nezáleží. Musí mít lehčí skládání a být spíše cestovní.

Děkuji

Ahoj,

nerada doporučuji cestovní kočárek na zimu. Je to pro jejich otevřenost, což lze samozřejmě vyřešit vhodným fusakem. Hlavním důvodem je jejich menší průměr kol. Menší a hladká kola, která nemají na povrchu drážky se můžou na sněhu a ledě prokluzovat a zaseknout se. Také se můžou celé obalit sněhem, což také způsobuje jejich zaseknutí.

Přestože je pravda, že v poslední době sněhu moc není, ale cítím potřebu Tě na tuto možnou komplikaci raději předem upozornit.

Neuvádíš kritérium Tvé výšky, které je pro výběr kočárku velmi důležité.

Joolz Aer a Nuna TRVL jsou velmi podobné. Mají menší pěnová kola s tvrdším odpružením vhodným do rovnějšího města. Jsou však rozdílné výškou fixní rodičovské rukojeti. TRVL je vhodný pro vyšší rodiče (111 cm). Aer je pro nižší a středně vysoké rodiče (105,5 cm).

V úvahu přicházejí i modely Easywalker Jackey (nižší rodiče) a vyšší bratr Easywalker Jackey XL, který je vhodný pro vyšší rodiče . Jeho plusy jsou však průměrově větší pěnová kola, vyšší zádová opěrka a delší stříška.

Prohlédni si také podobné kočárky Bugaboo Butterfly, Petite&Mars Cross, Petite&Mars Up., MoMi Estelle Dakar, Avova City Ranger nebo Cybex Eezy S+².

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka