Který sportovní kočárek je lehký, vhodný pro cestování a zvládne jízdu po vesnici?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek, který by byl lehký a skladný. Musí být vhodný k cestování a aby se vešel do kufru auta. Měl by být bez korýtkového sezení a měl by se dát nastavit do úplného lehu.

S kočárkem budeme jezdit po vesnici, těžké terény a túry s ním dělat nebudeme. Sportovní část by se měla dát otáčet do směru jízdy a proti směru jízdy. Měla by být na něm delší stříška a měl by mít polohovatelnou rukojeť. Cena maximálně 7 500 Kč.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji prohlédnout si model Zopa Quest, který je mnou často doporučován. Patří mezi oblíbené městské modely, které však zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušen. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Moderní look, oblíbenost a cenovou dostupnost nabízí také kočárek Cavoe Axo Comfort. Jeho novější bratrský model, který přišel na trh nedávno Cavoe Axo Style. Má navíc teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť. Oproti Questu má delší - 50 cm zádovou opěrku.

Posledním modelem je hybridní kočárek Muuvo Trick. Na trhu je krátce, protože je to novinka. Tento kočárek pohodlně zvládá náročný terén a bez problémů projede městem. Není to tank, spíše elegantní krasavec. Navíc je vybaven praktickými vlastnostmi. Patří k lehčím modelům, protože váží pouhých 11,5 kg a odveze až 22kilogramové dítě. Má pneumatiky plněné gelem, takže riziko defektu nehrozí. Hluboká korba je dostatečně prostorná a kvalitně odvětraná i díky zabudovaným oknům (ventilační a panoramatické), které oceníš hlavně v létě.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka