Který sportovní kočárek je nejlepší do náročného terénu a zároveň i do města?

Zodpovězené
4. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek (bez ohledu na cenu) pro 15měsíční dítě. Musí být vhodný do náročného terénu i do města (příp. obchodu).

Nejvíce se mi líbí Thule Urban Glide 2, který je nejvíc vychválen. Ovšem neumím si zcela představit jeho velikost, rozměry a nemám si ho kde na živo prohlédnout. Problém je, že momentálně bydlíme v paneláku a využíváme výtah. Podle fotek usuzuji, že nebude šance dostat tento kočárek do výtahu. S kufrem našeho auta Volkswagen Golf 5 to je asi také sporné.

Jako vhodnou alternativu často navrhuješ kočárek Baby Jogger City Mini GT2. Musím se přiznat, že na pohled se mi tento kočárek naprosto nelíbí.

Existují ještě nějaké jiné modely, které by vyhovovaly mým požadavkům a byly by co nejblíže terénním vlastnostem kočárku Thule Urban Glide 2?

Aktuálně ještě využíváme sportovní kočárek Britax Smile III z trojkombinace. Čekáme však přírůstek, takže do této konstrukce půjde zpět hluboká korba. Kočárek Britax se do našeho výtahu bez problémů vešel.

Pokud bys mi však potvrdila, že Baby Jogger je opravdu nejpodobnější kočárku Thule, určitě bych ještě nad ním popřemýšlela. A naprosto nejideálnější by bylo asi vyvrátit mé obavy ohledně velikosti kočárku Thule.

Děkuji

Ahoj,

velká škoda, že jsi mi neposlala rozměry výtahu a Tvého kufru auta.

Budu vycházet z rozměrů rozloženého Britax Smile III.

Thule Urban Glide 2 má rozměry po rozložení (v x š x d) 101,6 x 69 x 104,5 cm. Je větší než Britax. Přeměř kufr i výtah, možná se Ti tam vejde.

Jako náhradu na Tvé požadavky spíše doporučuji Baby Jogger City Elite 2. Ten má rozměry podobné Britaxu – 119 x 67 x 83 cm (v x š x d). Tebou zmiňovaný Baby Jogger City Mini GT2 je spíše určen do města, na vesnici nebo výlety, ale do skutečně nerovnějšího lesního terénu ne. A sice má Elite 2 v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Podobným modelem je i Bumbleride Speed. Váží pouhých 11,8 kg, ale unese až 29,5 kg dítě. Jeho rozměry po rozložení jsou (v x š x d) 117 x 63 x 99 cm. Je to velmi kvalitní kočárek, který Tě překvapí funkcionalitou. Jeho design mi víc připomíná Thule.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka