Který sportovní kočárek je prostorný a má sezení úplně rovně?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit ohledně sportovního kočárku pro dcerku. Momentálně máme Britax Strider M a jsme s ním velmi nespokojení. Dcerce velmi překáží, že tam není úplný sed.

Můžeš mi poradit kočárek, který bude vhodný pro vesnici a do terénu?

Musí být prostorný a se sezením úplně rovně.

Děkuji

Ahoj,

kolmý sed je super funkce ve městě, když jdeš na kávičku a kočárek tak plní funkci židle.

V terénu je potřeba, aby dítě nesedělo kolmo jako je to na židli. Důležité je, aby bylo dítě v polosedě. Větší otřesy se takto nepřenášejí přímo na páteř dítěte (sedícího v nesprávné ergonomické pozici) a nepoškozují ji. Toto je důvod, proč jsou terénní kočárky a kočárky na beh a sport vyráběné se sklonem jejich zádové opěrky, kterou lze dát maximálně do tzv. sport-running. polosedu. Právě pro tento účel a zachování bezpečnosti, zároveň správné ergonomie pro vývoj páteře jsou pro tento způsob vyvinuty a vyráběny.

Já vím, že skoro všechny maminky by chtěly kočárek s funkcí poloh zádové opěrky s úplným kolmým sedem a zároveň s naprostým rovným 180stupňovým lehem.

Ano, jsou takové. Ale jsou určeny na rovný terén, případně jeho jemné nerovnosti v podobě dlažby, výtluků a podobně. Jako příklad uvedu Easywalker Jimmey, který má obě funkce. Podrobněji jsem jeho funkcionalitu popsala v krátkém podrobném článku, který si můžeš přečíst.

Skoro kolmého sed můžeš docílit tak, že si přikoupíš speciální univerzální pásek. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Ostatní modely vhodné do terénu najdeš v této připnuté otázce, na kterou jsem nedávno odpověděla v poradně:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka