Který sportovní kočárek je vhodný do sněhu a pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
4. srp 2022

Ahoj,

potřebuji sportovní kočárek. Chtěla bych, aby splňoval mé náročné požadavky a nemůžu takový najít.

Mělo by se s ním dobře manipulovat, hlavně ve sněhu. Nechci, aby byl moc tvrdý a chrastil. Na našem Cybex Balios M se mi přední kolečka spříčí a nejde ho pak posunout. Terén - vesnice, město.

Dcera je větší a zvědavá. Vyhovuje jí, když sedí zpříma. V korýtkovém kočárku se zvedá, nechce být ani připoutaná. Měl by být také prostorný a dát se do úplného lehu. Stříška by ji měla zakrýt celou. Potřebuji i otvor, přes který ji uvidím. Oba jsme vyšší, takže i nastavitelnou rukojeť.

Víš o nějakém kočárku, který splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

pro větší dítě potřebuješ tedy kočárek s vyšší nosností. Kolmého sedu dosáhneš přikoupením speciálního univerzálního pásu. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Škoda, že jsi neudala Tvou přesnou výšku. Kočárky vybírám podle mé 165 cm a více.

Prohlédni si model Baby Jogger City Premier. Délku zádové opěrky má 56,3 cm. Jeho úplný leh patří k největším na trhu se svojí délkou 104,6 cm. Má uzavíratelné náhledové okénko na velké XL stříšce. Kola z tvrzené gumy zvládají i náročnější terén, a to i díky odpružení všech čtyř kol. Průměr kol je 20 a 30 cm, takže sníh by už neměl být u zaaretovaných předních kol problémem. Výška teleskopické rodičovské rukojeti je v rozmezí 102 – 112,5 cm.

Podobným modelem je Uppababy Cruz V2. Problémem je jeho menší dostupnost na našem trhu. Kočárky americké značky Uppababy jsou velmi kvalitní, funkční a výškově určené pro vyšší rodiče.

Zaujmout by Tě mohl i tříkolový bazarový model ABC Design Salsa 3 2017, který nemá zadní tyč, takže nebudeš dlouhými kroky zakopávat o nápravu.

Popřípadě si prohlédněte i model Valco Baby Rebel Q Sport.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka