Který sportovní kočárek má kvalitní konstrukci, dobře se ovládá a má velký košík?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

mám dilema ohledně koupě kočárku pro 1,5leté dítě a byla bych velmi vděčná za tipy.

Aktuálně máme Joolz Geo2, ale moje dcera se už do něj jen tak vejde. Vzhledem k tomu na zimu hledám už sportovní kočárek.

Na ceně nezáleží. Musí to být něco na horší terén, žádné polské kočárky. Bydlíme v Rakousku. Chci, aby se zde dal koupit/objednat. Kvalitou se mi Joolz moc líbil.

Důležitá je kvalitní konstrukce, dobře ovladatelný, dostatečně velký do konce kočárkování a plusem by byl velký košík.

Jaký kočárek můžeš poradit?

Děkuji

Ahoj,

nevím, co přesně nazýváš horším terénem. Není terén jako terén.

Já jsem si nedávno koupila Baby Jogger Summit X3, a mohu ho vřele doporučit. Je to multifunkční kočárek na běh a sport, do terénu či k průjezdu čerstvě napadaným sněhem.

O něco lehčím modelem je Thule Urban Glide 2, který má o něco menší kola a menší rozměry sedáku. Ale kvalitou a popularitou se oba řadí k top kočárkům na trhu. Napsala jsem o něm podrobnou recenzi.

Pokud je to příliš, tak se podívej na menšího bratra Baby Jogger City Mini GT2, který patří k hybridním modelům, vhodným pro výlety a lehkou turistiku. Má průměr kol 20 cm, což je dostačující i pro přejezd sněhem. Nevím přesně, jaké podmínky jsou v místě Tvého bydliště. Rakousko je velké, ale pokud bydlíš jen kousek za hranicemi, tak můžeš být klima podobné jako u nás. Na tyto podmínky je naprosto vyhovující. A přestože má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. To má však většina tříkolových a čtyřkolových kočárků.

Podobných modelů je mnoho, bylo by fajn mít přesnější kritéria pro výběr.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka