Který sportovní kočárek má nejdelší ložnou plochu a je vhodný pro dítě se svalovou hypotonií?

Zodpovězené
8. srp 2022

Ahoj,

potřebuji poradit kočárek s nejdelší ložnou plochou a nosností nad 20 kg. Byla jsem vyzkoušet Britax Strider a tam byl 16měsíční syn napasovaný. Doma mám Kinderkraft All Road a ten má hodně dlouhou plochu, ale je jen do 15 kg. Nejlepší by bylo, kdyby byl otočný do obou směrů. Cenově nejvýše do 11 500 Kč. Syn sám nesedí, má svalovou hypotonii celého těla. Nárok na předpis kočárku je až od 3 let.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

máš můj obdiv a velký respekt. Dlouho jsem přemýšlela, jaký kočárek Ti doporučit. Při vyšší váze dítěte už málokdy sladím otočné sedadlo a jeho dostatečnou prostornost.

Pár jich na trhu je, ale vysoko nad Tvůj rozpočet. Podívám-li se bazarové modely, tak jsem našla Mamas&Papas Sola 2 MTX nebo Tutis Uno3+, ten však koupíš pouze jako dvojkombinaci.

Podobným modelem Tvému, avšak s 22 kg nosností sedáku, je ABC Design Okini. Nemá otočné sedadlo, ale lze ho dát do úplného prostorného lehu. Stříška je XL rozměrů. Dětské madlo je odebíratelné a otočné, pro pohodlné vkládání a vyndávání dítěte z kočárku. Jediným mínusem je chybějící náhledové okénko.

Podobné neotočné modely jsou Mamas&Papas Armadillo XT, Baby Monsters Alaska nebo Carrello Bravo Plus. Ten je novinkou, která je cenově dostupná. Je to skvělý model do města i na výlety. Kola jsou kvalitně odpružená a zvládají vesnický terén. Zároveň je skladným typem městského, sportovního i pokračovacího kočárku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka