Který sportovní kočárek má otočné sezení, prostorné sezení, dlouhou stříšku a dobře se ovládá?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

hledám kočárek, který bude splňovat mé požadavky:

  • otočné sedadlo - případně umím zvážit i pouze ve směru jízdy,
  • prostorné sezení,
  • delší stříška (tak aby dítěti vleže nesvítilo),
  • komfortní jízda (odpružení kol) i po nerovném, občas hrbolatém chodníku, obrubníky,
  • dobrá ovladatelnost (podobně jako u Bugaboo Fox) snadno jednou rukou,
  • kolečka a celkově kočárek ať nehrká,
  • vhodný jako plnohodnotný kočárek pro roční a starší děťátko,
  • složitelný na plocho i do menšího auta (denně 15 minut cesta pro děti do MŠ, ZŠ, kroužky),
  • spíše elegantně - sportovní provedení - to je už jen třešnička na dortu.

U staršího syna jsem měla Mutsy Nexo a to byl super kočárek.

Vybrala jsem kočárky Peg Perego Veloce, peg Perego Vivace, Cybex Eezy S+2 (vím že není otočný), Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Babystyle Oyster Zero Gravity, Cybex Melio, Bugaboo Bee 6 (odrazuje mě cena).

Budu ráda, pokud dáš nějaký tip, který jsem nezmínila.

Děkuji

Ahoj,

Cybex Melio je podobně jako Mutsy Nexo kočárek, který má nižší 15kg nosnost sportovního sezení. Tento model Ti já nedoporučuji. Pokud Tvůj syn patří k lehčím a menším dětem, tak by Ti mohl vydržet až do konce kočárkovacího období. Nechávám to na Tvém zvážení.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3 a Peg-Pérego Veloce jsou těžší, skoro 12kg, kočárky, takže ty bych také vyloučila.

Bugaboo Bee 6 je perfektní kočárek, který splňuje většinu Tvých kritérií. Ale po složení na placku má podobné rozměry (d x š x v - 90 x 47 x 36 cm) jako Bugaboo Fox. Tento model Ti asi nebude dokonale vyhovovat. I když jeho dvojité odpružení kol z tvrzené gumy a jednoruční ovládání jsou TOP, čemuž odpovídá i vyšší pořizovací cena. Zároveň má 22kg nosnost sportovního sedáku a zádovou opěrku o výšce 50 cm. To jej předurčuje k použití i pro větší dítě. A to nemluvím o polohování zádové opěrky do úplného 180stupňového lehu a zároveň maminkami vyhledávané funkcí kolmého 90stupňového sedu.

Peg-Pérego Vivace je lehký variabilní městský kočárek , který okouzlí svým designem a také funkcionalitou. Má pouhých 9,4 kg hliníkovou konstrukci s vyšší 22 kg nosností. Ta je citelně odpružená. Má menší pěnová kola o průměru 17,5 cm, která kočárek předurčují právě pro použití ve městě. Se svojí 51 cm šířkou je navíc jako stvořený pro přejezd úzkými uličkami mezi regály v obchodech a nákupních centrech.

Babystyle Oyster Zero Gravity a Cybex Eezy S+² jsou neotočné modely, které stojí za úvahu. Oba mají prostorově menší sedadla, ze kterých dítě rychleji vyroste. Nedávno jsem Oyster porozvnávala v poradně s kočárkem Easywalker Jackey, tak Ti sem připínám mou odpověď:

Zkrátka, žádný kočárek nemá všechno! Ani jeden není na 100% dokonalý. Vždy je třeba udělat menší nebo větší ústupek.

Osobně Ti spíše radím neotočné modely. Např. Thule Spring nebo Baby Jogger City Mini GT2. Ty využiješ až do konce kočárkovacího období a nejen na převoz do školky ale také na výlety.

Nebo pak kočárek Easywalker Jackey, který je hybridem k využití nejen ve městě, na výlety i na dovolené. Případně jeho o něco větší bratrský model s většími koly Easywalker Jackey XL.

Pokud něco cenově dostupnějšího, tak si prohlédni Petite&Mars Cross, Avova City Ranger, MoMi Estelle Dakar, který je Jackey XL velmi podobný. Nebo ještě novinku Joie Parcel (TM). Všechny kočárky jsou sportovní a zároveň i cestovní. Nabízejí možnost skoro úplného lehu v prostorných sedadlech, která mají zároveň i vyšší 22 kg nosnost. Určitě je využiješ až do konce kočárkovacího období.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka