Který sportovní kočárek na vesnici mám vybrat?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

chtěla bych tě velmi poprosit o radu s výběrem sportovního kočárku. Procházela jsem si zde několik článků, ale já se v tom zkrátka pořád ztrácím a nemůžu si vybrat.

Ráda bych, aby splňoval tyto požadavky:

  • Nejlépe 4 nafukovací kola a odpružení, protože bych ho chtěla používat na vesnici, kde nemáme dobré cesty a na polních cestách při procházkách.
  • Polohovatelný i do úplného lehu i sedu. Syn má 8 měsíců a rád si v kočárku pospí, tak aby měl pohodlí.
  • Velká stříška, aby mu při spánku co nejméně svítilo slunce. Nemá to rád.
  • Nastavitelná rukojeť, já mám 163 cm a muž 180 cm.
  • Dostatečně velký úložný prostor pod kočárkem, aby se tam vešel i nákup.
  • Snadné ovládání a manipulace.
  • Cena u nového tak do 10 000 Kč, ale nižší cena potěší.

Splňuje některý tyto mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

na nerovnější terény a vyhnutí se případným defektům se nejčastěji používají nenafukovací kola. Ty jsou buď plněné pěnou, gelem nebo vzduchem – tzv. se vzduchovými komorami. Mají vlastnosti podobné nafukovacím, akorát u nich nehrozí riziko defektu. Výrobci stále častěji používají právě tato kola, která se nazývají také - tzv. bezúdržbová kola.

Nevím jestli preferuješ čtyřkolový, nebo tříkolový model.

Obecně se v terénu lépe manipuluje s tříkolovým kočárkem, i když lepší stabilitu má prý čtyřkolový kočárek. Já osobně mám do terénu tříkolový Baby Jogger Summit X3. Manipuluje se mi s ním super pouze jednou rukou, přestože má vyšší celkovou váhu (12,7 kg). Zkus si jej prohlédnout jako bazarový model, starší modely před rokem výroby 2022 se polohovaly do úplného lehu.

Podobným modelem, který je však cenově dostupnější, je letošní kočárková novinka Kinderkraft Helsi.

Ostatní tříkolové modely Ti připínám v mé nedávné odpovědi, abych se neopakovala:

A ty čtyřkolové Ti také připínám. Prohlédni si hlavně modely Lonex Sport, Petite&Mars Airwalk, Gesslein S4 Air+ a Carrello Bravo Plus:

A nezapomeň si prohlédnout i nejnovější model Zopa Move Cross 2, který Tě určitě potěší super cenou při koupi nového kousku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka