Který sportovní kočárek pro 2,5leté dítě má velká kola vhodná do sněhu?

Zodpovězené
7. zář 2022

Ahoj,

hledám sporťák s opravdu velkými koly na zimu. Hlavně kvůli sněhu, který se u nás neodhrnuje v pravidelných intervalech. Dcera má 2,5 roku, měří 94 cm a váží 12,5 kg. Tedy nosnost nemusí být extra vysoká. Cenově do 13 000 Kč, možná méně a nejlépe i s pláštěnkou.

Potřebuji poradit, protože jsem opravdu zatím vybrala samé nevhodné kočárky pro naše potřeby a už nechci chyby opakovat.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pokud bych kupovala kočárek pro 2,5 leté dítě, tak bych už volila model, který mi vydrží až do konce kočárkovacího období.

Takovým modelem s velkými nafukovacími koly je Baby Jogger City Elite 2. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem, ​​ale to má většina tříkolových - čtyřkolových kočárků.

Podobným bratrským modelem s mnohem většími koly je Baby Jogger Summit X3. Ten mám sama doma a aktivně ho využívám nejen na zimu, ale také na běh a sport, výlety do terénu. Sama jsem zvažovala koupi Elite, ale jednoznačně vyhrála přítomnost ruční brzdy a poutka na ruku. Takhle mám kočárek pořád pod dozorem.

Pokud nejste tak aktivní rodinka, tak se podívej po menších modelech. Jedním z nich je Baby Jogger City Mini GT2.

Nebo model z úplně jiného kvalitativního soudku, dost často mnou doporučený Carrello Bravo Plus. Jeho zádová opěrka má výšku 50 cm a celková ložná plocha je 92 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka