Který sportovní kočárek s dlouhou ložnou plochou je vhodný pro 5měsíční dítě?

Zodpovězené
21. pro 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek, který je vhodný již pro 5měsíční dítě. Momentálně máme ABC Design Salsa 4 a do hluboké korby se už velmi těžko vejde.

Požadavky:

  • vhodný i do terénu,
  • velmi dobře skladný do auta,
  • s dlouhou stříškou,
  • dlouhá ložná plocha (spí v kočárku),
  • vysoké madlo (mám 180 cm).

Jsem otevřena i starším modelům a kočárku z druhé ruky.

Děkuji

Ahoj,

hluboká korba kočárku ABC Design Salsa 4 je středních vnitřních rozměrů 77 × 35 cm. Moji chlapci v podobném věku přecházeli do sportovních částí, ale v tomto věku (konec pátého, začátek šestého měsíce) už uměli sedět.

Předpokládám, že máš také sportovní část, kterou můžeš začít s kvalitním fusakem využívat. Případně, pro zajištění většího pohodlí, můžeš pod fusak umístit teplou vložku. Ať už sáhneš po ergonomicky tvarované, nebo ne, nic se nestane.

Cítím, že kočárek se Ti zdá neskladný a těžký, a to hlavně pro převoz autem. Potřebuješ něco lehčího, terénnějšího a zpratnějšího do auta. Samozřejmě vhodné k Tvé výšce 180 cm.

Modelem vhodným pro Tvoji výšku je určitě Nuna Mixx Next, který v poradně často a ráda doporučuji. Má výše na konstrukci umístěné nástavby a velké rozpětí teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 96 do 112 cm. Přestože má 48 cm výšku zádové opěrky a nabízí téměř úplný 165stupňový leh, tak zvládá i větší děti. Je tomu uzpůsobena i vyšší, a to až 25kg nosnost sportovního sedadla. Dvojité odpružení a větší kola zvládají bravurně město a také nerovný vesnický terén. Navíc se poskládá do kompaktního rozměru cestovního kufru.

Podobným modelem, který je určen pro vysoké rodiče je Baby Jogger City Sights. Nemá středovou osu zadních kol, takže dlouhé nohy rodičů nemají problém se zakopáváním. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do nerovnějšího vesnického terénu.

Případně si prohlédni i kočárek, který také často doporučuji. Je to lehký (12 kg) sportovní a zároveň cestovní model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnost úplného lehu a je dostatečně prostorné i pro větší dítě. Odpovídá tomu také jeho nosnost sportovního sedadla, která je 22 kg.

Pokud jsi aktivní rodič a v přírodě trávíš spoustu času, tak pouvažuj nad tříkolovými kočárky. Modely vhodné pro Tebe jsou Thule Urban Glide 2, Baby Jogger City Elite 2 nebo Bumbleride Indie.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka