Který sportovní kočárek s vložnou taškou je vhodný od narození?

Zodpovězené
24. lis 2022

Ahoj,

sháním sportovní kočárek vhodný od narození, tedy s vložnou taškou místo hluboké korby. Chci, aby byl lehký, dobře se skládal a nezabíral moc místa v autě.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

není vložná taška jako vložná taška, asi takhle bych začala k tomuto tématu.

Vložná taška jako plnohodnotná náhrada hluboké korby je fajn, pokud si povídáme o jarním nebo letním dítěti.

Samotná vložná taška by měla splňovat základní kritéria: kvalitní matraci, odvětrání či poutka pro přenos.

Nesmíme zapomínat, že samotná sportovní část kočárku by měla splňovat některá základní kritéria, protože určitou částí plní funkci hluboké korby. K takovým úplným základům patří typ lehu. Sportovní kočárek by měl mít úplný 180stupňový leh nebo alespoň 165stupňový. K dalším funkcím patří zabudování větracího okénka ve stříšce, které by mělo být síťováno s možností překrytí.

Jelikož nevím, v jakém terénu se chceš s kočárkem pohybovat, tak ber mé kočárkové tipy pouze jako odhad.

Cenově dostupný sportovní kočárek s vložnou taškou, vhodný i na vesnici, je Riko Nuno Pro. Má možnost úplného 180stupňového lehu, odvětrání na sedadle i ve stříšce.

Sportovnější look má model Gesslein FX4 Classic.

Pokud Ti jde o co nejskladnější, tedy cestovní rozměr, uvažovala bych o GB Qbit Plus (Qbit+). Ten má hlubokou korbu Cot to Go. Je to ultraskladná hluboká korba, která je navíc připojitelná nad sedadlo.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka