Který sportovní kočárek se lehce skládá, je otočný a je vhodný i do sněhu?

Zodpovězené
21. zář 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit s volbou sportovního kočárku pro 5měsíční dcerku. Momentálně máme 2-kombinaci Cam Dinamico a autosedačku Cybex. Jelikož jsem však nenašla adaptéry na Dinamico, nemůžu používat sedačku s tímto podvozkem. Také mi sportovní část Dinamica vůbec nevyhovuje – připadá mi nízká a stříška je dost labilní.

Dívala jsem se už po sporťácích jako Valco nebo Petite Mars, ale zjistila jsem, že se nedají otočit proti směru jízdy a vajíčko na ně také nepřipojím. Potom jsem zvažovala Cybex Balios S Lux, ale ten mi přijde malý. Dívala jsem se i na Britax - ty by měly být otočné, pokud se nemýlím.

Existuje sportovní kočárek, který lze pořídit samostatně (mimo 2-kombinace) a dá se na něj připevnit vajíčko Cybex, snadno se skládá, je otočný a je vhodný i do sněhu?

Plus ho chceme využívat do 2–3 let.

Nebo máme zapomenout na otočnou část a koupit rovnou „pevný“ kočárek jako Valco?

Cenově bych se ráda hýbala do 8 000 Kč.

Děkuji

Ahoj,

Tvoje volba kočárků je dost různorodá. Jsou tam modely, které nemají žádné odpružení nebo mají různé nosnosti sedadel.

Pokud něco do města, tak klidně stačí otočný model Britax Strider M . Ten má tvrdší odpružení, které je srovnatelné s Tvým kočárkem Cam Dinamico. Sedátko je však prostornější a má až 22 kg nosnost.

Cybex Balios S Lux je také městským kočárkem. Jeho sedátko je prostorné a v pozici téměř úplného lehu. Má skoro 100 cm. Nosnost jeho sedáku je také 22 kg. Jeho skládání je jednoduché, ale vyžaduje trošku tréninku.

Já Ti doporučuji prohlédnout si model Zopa Quest, který je mnou často doporučován. Patří mezi oblíbené městské modely, které ovšem zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušený. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Nový Zopa Move Cross má oproti Questu nenafukovací pneumatiky plněné pěnou s dvojitým odpružením. Má teleskopickou rukojeť, kterou nastavíš ve výšce od 97 do 109 cm. Nemá však na zádové opěrce sportovního sedadla síťovinu, kterou oceníš hlavně v létě.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka